Aktuality

 

                                             NA PIVÍČKO 2023

                                    KLÉMOVA KRČMA Rouchovany 8.7.

                     Sám sobě pořadatelem, hospodským, kapelníkem........ tak by se dala stručně popsat akce NA PIVÍČKO. Na druhou stranu je pravda, kdo jiný by měl na této akci, kde pivo z osmi píp teklo proudem hrát, než HEAVY-BEER-ROCKový Cayman! Předchozí ročníky se nesly v duchu country muziky, ale zdravotní důvody tomu letos zabránily. Přesto se téměř kompletní kapela POSLEDNÍ DECH, známá z minulých ročníků, zúčastnila alespoň jako degustátor pěnivého moku. Udělali mě svojí návštěvou radost.

                       Náš set rozdělený na čtyři části začal po devatenácté hodině. Bylo úmorné vedro, které si užili zejména kardiaci, a tak jsme pauzy mezi hraním využily k doplňování tekutin v našich organismech. Ke spokojenosti sousedů, jsme se ve 22.00 rozloučili, jak jinak, než skladbou Blázni. Balení aparatury, degustace, degustace, degustace................

                                                                                                                            Kléma

 

 

 

 

 

 

 

                                                            ROUCHOVANY 20.5. 2023

                                         PADE a PADE

                             No konečně se něco děje. Ono se dělo i dřív, ale nebyl čas o tom psát.

Koncert v klubu Maxim v únoru, společně s kapelou Ocelot proběhl tak rychle, že jsme neměli čas poslechnout si produkci znojemských šelem, a protože někteří jedinci z na-šeho souboru pracují i v neděli, museli jsme odjet ihned po našem setu a oželet pařbu se spřízněným souborem. Snad příště. Také nás v kapele trápí marodka. Už se na zkouškách navzájem neinforujeme pouze o nových preparátech, které nám předepsali naši lékaři, ale ukazujeme si také jizvy po prodělaných operacích.

                       Akce dlouhodobě slíbená, oslava dvojích kulatin kamarádů Bódě a Daloša nemohla být za žádných okolností ohrožena a jelikož měl jít Ruda na opravu kýčelního pantu, oslovili jsme Mildu Diviše /ex-Bleeding Heart/, jestli by nám nevypomoh, a secvičili jsme s ním dvacítku songů. To však nikdo netušil, že náš sólový kytarista, inženýr a kutil dostane po pozření lahve destilátu onen debilní nápad, na pile okružní vyráběti si do rodinného krbu třísky na podpal. Když naplno, tak naplno - na kost. Bez dvou už to asi nedáme. Naštěstí se paleček téměř zahojil a Rudovi operaci o týden posunuli. Párty mohla začít.

                         Snad to klapne! Přijíždím ke kulturáku a pan Vladymyr na mě z dálky mává. Pozoruji rozzářenou tvář připomínající Hurvínka a je mě vše jasné. Tak pokud jsem provinilci před týdnem zakázal používání jakýchkoliv rotačních, elektrických, vibračních a podobně nebezpečných zařízení, byl jsem dnes nucen mu vyhlásit nealko bobříka. Pivo prý není alkohol, oznámil mě Vladymyr a poctivě se mu po celý večer věnoval.  Nakonec akce jako vždy - dopadla skvěle. Milda samozřejmě hrál taky, takže jsme měli tři kytary jako Iron Maiden. Prostřídali sme se s kapelou Satyr, která pro tuto akci vstala z mrtvých. / Nekecejte borci, že se vám po tý muzice nestejská?!?!/                              Vladymyrovi jsme doporučili založit si vlastní kapelu Paleček a Ladík. Děkujeme oslavencům, že nás na tuto skvělou akci pozvali a za pomoc při odvozu aparatury. Odjíždíme plni dojmů, řízků, žebírek a piva. Díky!!!

                                                                                                          Kléma

 

                         club  MAXIM  spolek             M. KRUMLOV 3.12. 2022

 

                      A máme tady zřejmě poslední akci letošního roku. Konečně opět s naším pěvcem Pipkem. Však jsme akci nazvali příznačně: " CAYMAN pojede dál.......... aneb PIPEK se vrací. S námi jede náš vzácný host z Brna - Honza JURKA.   Cestou sbíráme raněné (Ruda a Pipek), na benzince zakupujeme bagety a kolem sedmé hodiny náš dodávkový koráb kotví před Maximem. Stěhujeme aparaturu. Rudovi dáváme za úkol držet dveře, a tím si vysloužil přezdívku: "Vrátný od Maxima". Radostí ze začínajícího večera je zjištění, že nás bude zvučit Karlos Vodička. To je záruka dobrého zvuku. V devět hodin startujeme jedním z dvaačtyřiceti songů našeho repertoáru. Do skladeb, které jsme dlouho nehráli se občas vloudí chybička, což Ruda komentuje slovy: "Aspoň nám uvěří, že je to live!"  S přibývajícími pivky je to čím dál více live! Ve dvě hodiny se loučíme s fanoušky a nejhorší fáze večera může začít. Balíme aparaturu. Dáváme rozlučkový rumíček a pan Vladymyr otáčí klíčkem spínací skříňky. Směr základna - Rouchovany!

 

                            Jménem kapely bych rád poděkoval všem pořadatelům, kteří si na nás vzpoměli, zvukařům za trpělivost, servírkám a barmanům, našim manželkám, družkám a milenkám, samozřejmě našim fanouškům kvůli kterým to včechno děláme...........a popřál jim hodně zdraví a ÚSPĚŠNÝ ROCK 2023!!!

 

                                                                                               Kléma

 

 

                   HLUBOKÉ MAŠŮVKY -ECHO- 12.11.2022

            Púvodně jsem nechtěl o akci v klubu ECHO /dříve BOOMERANG/ vůbec psát. Ale musím se aspoň zmínit a poděkovat kapele MYLIONS že nás na společné hraní pozvala. Kapela vedená Mirkem Horňákem/Titanic, Kern, A. Kronek..../ po počátečním problému s nazvučením začala hrát po půl deváté. Chlapům to šlape jak hodinky včetně vynikajícího zpěvu Miloše Hořínka. Poslouchám pár songů a jdu se podívat za chlapci na bar. Ale co to!?!? Chlapci různě visí na baru, zmítají se a podivně vykulují oči. Opírám se o bar se slovy: "Co to tady vyvádíte vy volové!?!?" Na tváři ostatních se objevuje kyselý úsměv. Taky se opřel! Taky se opřel! Křičí jeden přes druhého. Stávám se obětí silně ulepeného baru z páteční diskotéky. Koušu jedno z nejlevnějších piv na trhu a odcházím si připravit svůj nástroj. MYLIONS končí a za námi přichází pořadatel se slovy, že je málo lidí, tím pádem málo peněz, tudiž nedostaneme ani na cesťák, že klub se bude asi zavírat a jestli chceme můžeme hrát, nebo jet domů. Dotazuji se, zda to není třeba tím, že neproběhl výlep plakátů a ani žádná reklama na stránkách klubu!?!? No což, zahrajeme si, třeba budeme moci někdy říct, že jsme byli poslední kapelou co v ECHU hrála.

             Dáváme asi patnáct skladeb, samozřejmě bez stále chorého Pipka. Za odměnu si kupujeme lahváče, protože se musí prodat. Moc děkujeme Honzíkovi  z YBCY  a Pavlíkovi Kunčíkovi za pěvecké party, zvláštní dík Milošovi za Hladovou bestii, Staníkovi Vybíralovi za skvělé fotky a za podporu, a všem kteří přišli.

             Bohužel se nebudou konat Metalové vánoce, které měly v klubu být 17.12. Tímto, alespoň na dálku zdravíme kolegy z kapel OCELOT, GILOTINA A WITH HAMMER.

 

                                                                                                    Kléma

                                     50 + 55  Pravlov  30.9.2022

                                                            DOGA, CAYMAN, OCELOT

          Narozeniny našich kamarádů Pavla a Milana a naše účast na této akci byly pro nás ctí. Jak zajisté znáte soubor Cayman, nemůže vás překvapit, že zabloudit v Pravlově pro nás nebyl problém. Jedeme tentokráte s dodávkou řízenou Martinem K. Zbytek posádky tvoří Honza K. a Honza K. starší. Chybí nám pouze Iva K., ale vozidlo je pouze třímístné. Takže jsem vyvezl téměř celou rodinu. Poznáváme všachna úžasná zákoutí Pravlova a to poslední, to je náš cíl. Opouštíme vozidlo a v nose nás na uvítanou šimrá vůně grilovaného vepříka. Právě zvučí Doga. Dáváme si pivko a zdravíme se téměř se všemi, protože kamarádi oslavenců jsou i našimi fanoušky.

           Na této akci jsem se rozhodl pro ekologický večer. Prostě trošku ulevím přírodě. Dostal jsem pivo do kelímku plastového a jednorázového, a výčepního jsem upozornil, že všechna piva vypitá tento večer budu pít pouze z tohoto kelímku. Další můj ekokrok byl při používání tácků na potraviny. To jsem zcela odmítal, a například vepřový ořez jsem si nachal nandat na ugrilovanou kůži místo plastového tácku. Pečivo jsem pro jistotu vynechal úplně. Když jsem si dával asi čtvrté pivko, společně se čtvrtou přednáškou o ekologii, výčepní to nevydržel a donesl mě skleněný krýgl. Paráda! Když jsem si šel pro další pivko, byl výčep otočen pípou směrem k hostům a výčepní mizel v pološeru místních uliček. Hm, stejně už nemám žízeň, náš set se blíží. Doga končí svůj profivýstup, technika balí a my si připravujeme naše nástroje. Jsme úplně v pohodě, protože akci zvučí náš oblíbenec Peťa Vondra. Krátká zvukovka a jdeme gratulovat. Zveme na pódium oslavence, předáváme pár maličkostí a nenecháme fanoušky pod námi ani vydechnout. Jak by taky jo??? Máme zpěváků jak Alexandrovci. Začíná Kunča, pokračuje Honza, přidává se Milda a na to včechno dohlíží operaci žlučníku přeživší Pipek. Při předposledním songu se pod pódiem objevují rozjaření chlapci z Ocelotu, který přijel ze štace v Brně. Končíme, loučíme se, balíme a nakládáme.                       Protože mladší osazenstvo našeho dodávkového stroje ( Martin K. a Honza K.)  jde zítra, v sobotu do procesu pracovního, vychutnáváme si asi tři pecky Ocelotů a odjíždíme k domovu. Osazenstvo druhého vozu řízeného panem Ingenýrem Vladymírem se nadále věnuje konzumaci nápojů.

          Díky oslavencům za skvělé pohoštění, Peťovi za výborný zvuk a zase někdy!  Čau!

                                                                                                                   Kléma

                                                 

 

 

ROUCHOVANY 10.9. - PÁĎO 

 

                         

                       Nehrát na této akci by pro mě znamenalo nehrát už nikdy, nebo rozvod.

Moje drahá ženuška Iva slavila kulatiny a bez Caymanů by to prý nešlo. Náš zpěvák Pipek se podrobil původně malicherné operaci žlučníku.  Ale co čert nechtěl něco se pokazilo. Tesař nechal někde díru, řezník se ufík a Pipek vždy nazývaný největším hypochondrem kapely skončil na JIPce. Tímto ho jménem souboru zdravím a přeji mu brzké uzdravení.

                 Naštěstí máme kamarády, kteří nás nenechali na holičkách a přispěchali se svojí pomocí. Během dvou zkoušek ( první byla seznamovací za pomocí piva a destilátů ) bylo nacvičeno, a kapela nově posílená o tři zpěváky byla připravena představit oslavencům ( moje děťátko také slavilo -kulatých třicet ) a gratulantům to, co ještě neslyšeli a neviděli. Asi dobrý!!! Tančilo se pod pódiem, ve výčepu i na toaletách.

                  To vše měli na svědomí zejména: Pavel Kunčík (ex-JEREM.I, CAYMAN)

                                                                        Honza Jurka ( YBCA, ex-L.A.BEAT)

                                                                        Milan Diviš (ex- BLEEDING HEART)

                  Chlapci děkujeme a i díky vám.........Cayman pojede dál !!!

Moc nás mrzí, že jsme museli přeložit akci v Clubu MAXIM v Mor. Krumlově plánovanou na 23.9.!   Vše vynahradíme!

                                                                                                       Kléma

                                                     

                 

 

 

                                    MYSLETICE 2.7. 2022

                          Dalo by se začít tím, že naše učinkování v Mysleticích je výletem za hranice okresu. Ovšem společná akce se spřáteleným souborem Ocelot je výletem za hranice všedních dnů! Nikdo z naší kapely netuší, že dnes ve světě navigací a digitální techniky lze s naším dodávkovým vozem objevit místa člověkem dosud nenavštívená. Do cíle přijíždíme po projetí čtyř okresů. Východní část souboru vyjíždí ze znojemského, v třebíčském okresu nakládáme aparaturu a nastupuje zbytek kapely. Mysletice se nacházejí v okresu jihlavském, ale my, dobrodruzi, touto obcí zdárně projíždíme a hle! okres jindřichohradecký. Ze svého kufříku poslední záchrany vytahuji  buzolu, kompas, křídu a vydávám se směrem k jihlavskému okresu malujíce křídou na rozpálený asfalt šipky. Chlapci jedou za mnou pořvávajíce z okýnek: "Ty šipky malovat nemusíš, vidíme přece tebe!" Hurá! Mysletický sportovní areál před námi!!!

                  A samozřějmě, chlapci z Ocelotu na nás mávají z výčepu, utírajíc si hřbetem ruky pivní pěnu ze svých mord. Kapela Demolis provádí zvukovou zkoušku a akce kulturního typu může začít. Příjemná rocková muzika s českými texty, to jsou místní Demolis. Ocelot roztáčí svůj pekelnej stroj. Nahulené Marshally na chvíli zaměstnávají zvukaře ale ten je profíkem na svém místě a třetí vál je již v cajku. Závěr patří nám. Předkládáme jednadvacet songů namixovaných ze skladeb z naší tvorby a pár coverů.

                  Hodiny ukazují 01.15. To je ten pravý čas pro Blázny. Balíme nástroje, chlapci si ze mě utahují, kdybych se prý lépe učil, nemusel jsem se tahat s bicí soupravou. Děkuji chlapcům z Ocelotu, že se mě zastali a rozpoutali debatu na téma: "Jaký je rozdíl mezi lampovými zesilovači a digitálními zesilovači." Rázem se cílem stává pan Vladymyr a majitelé Marshallů si jej patřičně vychutnávají. Jako reakci na jeho přístroj se shodujeme v názoru, že někteří kytaristé po padesátce holt používají Kempersky! Loučíme se se souborem Ocelot!

                   Děkujeme zvukařům za skvělý zvuk a pořadatelům za skvělýho Radka na čepu. Odjíždíme! Netušíme však, že nás ještě čeká poznávací exkurze po třebíčských zavřených benzinových stanicích. Naštěstí je tu Valeč. Cpeme se bagetami a máme dobrý pocit z příjemně strávené noci. Svítá!

                                                                                                       Kléma

 

                                    DALEŠICE 24.6. 2022

                           Další předpouťovka. To znamená celovečerní hraní, tentokrát v nedalekých Dalešicích. Původně plánovaná akce na náměstí byla přesunuta do opravené sokolovny. Pořadatelé udělali dobře, protože noc propršela. Peťa se svojí aparaturou je již na místě a bedny určené původně na ozvučení náměstí určitě vyženou  z místní sokolovny pavouky a veškerou havěť.

                                Zábavka probíhá za účasti návštěvníků do dvaceti a nad padesát let. V průběhu večera se chodíme chladit ven. Takový by to byl krásný večer nebýt jedné zjevně podnapilé madam, která nebyla spokojena s naším výběrem songů a dožadovala se hitů, které znala zřejmě z vysílání Evropy 2. Svoji únavnou přednášku končila slovy: "Mě je to u pr..le, já vás neplatím!" Chvíli si žmoulala prsty, napotřetí vybrala prostředníček, vztyčila ho a odpotácela se zřejmě na toaletu. Ještě jsem stačil zavolat: "Ať ti ten prstíček někdo nezlomí k....!!!"  Naštěstí při pohledu na plac bylo vidět, že pozitivně naladěných je většina.

                                Děkujeme pořadatelům za přísun tekutin, Vojtovi za skvělý Hambáč, Peťovi za zvuk, Martinovi za dodávkový automobil /včetně řidiče/......

               Už se těšíme na příští víkend, na setkání se spřáteleným souborem Ocelot.

                                                                                                          Kléma

 

                                   17.6.  SKALICE

                                   18.6.  POLÁNKA

                                 

                                           Čeká nás víkend plný dřiny a odříkání. Páteční předpouťovou "veselici" hrajeme v obci Skalice u Hostěradic v areálu Selský dvůr. Krásně zrekonstruovaný areál s velkým pódiem, šatnou a výčepními stánky. Zvukař už je na místě. Provádíme zdravici a na nemístnou poznámku našeho kytaristy Vladymyra "Kde máš bedny?" se dozvídáme, že pro techniku je dnešní akce také premiérová. Je pravda, že tento areál by si, vzhledem ke své rozlehlosti, zasloužil trochu větší watáž aparatury.                                   Je půl osmé, místní stárci s kočičkami nacvičují slavnostní nástup u máje, a nám nezbývá než zchladit útroby pivkem. Opravdu skvěle vychlazené! Všichni si přidáváme. Večer probíhá standardně, cigáro z udírny, pivečko..... Je 02.00 hod. a skladba Blázni uzavírá naši produkci čtyřiceti a dvou songů. Jako vždy se kapela místo balení nástrojů rozprchne do výčepů za pokřiku "pivóóó, tuplovanáááá vodkááá, klobáássáá....... 

                           Děkujeme pořadatelům za pozvání a za jejich starost o naše žaludky.                              Nemohu si však dovolit nevyseknout pochvalu za místní toalety. Zatím, co se chlapci oddávali popíjení alkoholu, byl jsem nucen navštívit pro mě skoro vždy malou místnost s označením WC-muži. K mému překvapení, po otevření UZAMYKATELNÝCH dveří se objevila PROSTORNÁ místnost s rolí TOALETNÍHO PAPÍRU /připomínám, že bylo půl třetí ráno/ a na splachovací nádržce stál OSVĚŽOVAČ VZDUCHU, který ocení zejména po mě přicházivší návštěvník.

Tímto zdravím místní toaletářku!!!                                               

 

                              PIVNÍ SLAVNOSTI V POLÁNCE. Tak se jmenuje sobotní akce, kde máme ještě s dalšíma čtyřma kapelama hrát. Z internetu se dozvídáme, že akce je zrušena. Nic o tom neví ani technika. Pane pořadateli! Vůbec Vám neděkujeme , že jsme Vám nestáli ani za to, nám tuto celkem podstatnou skutečnost oznámit!

                                                                                                              Kléma

                                                               VEDROVICE  21.5. 2022

                                                               

                            Vedrovice, víska nedaleko M. Krumlova. Startujeme ve 20.00, proto vyjíždíme od zkušebny už o půl šesté, vybaveni nástroji, aparaturou a dobrou náladou. Cestou se do dodávky naloďují Pipek a Ruda. Pipek se hrdě hlásí k navigaci, protože Vedrovice zná prý jako svoje boty. Míjíme větrné kolo-dominantu obce a náš navigátor velí k odbočení vlevo. Ještě pár metrů a byli bysme součástí grilovací párty zdejších domorodců, kteří nechápavě zírali. Takže couvačka, otočka a zpět na hlavní komunikaci. Tady doleva křičí opět Pipek. Tentokrát to vyšlo a my vjíždíme do krásného areálu bývalé pískovny. Zvukař Peťa je už na místě a pořadatel čepuje Medium pro cestou zmožené umělce. Tak nějak má vypadat perfektně zajištěná akce. Ladíme, zvučíme, probíhá zvukovka a o půl osmé je vše připraveno. Korbele se plní!

                       Ve skupinkách přichází první návštěvníci a za chvíli pořadatelé přináší další sety na sezení. Po osmé začínáme a valíme prvních osm songů. Objevují se první fans křepčící pod pódiem. O přestávce prodáváme kšiltovky a trika a podepisujeme plakáty. Je 23.00 a náš čas vypršel. Přidáváme dvě pecky a balíme. U pódia se připravují chlapci z KABÁT TRIBUTE. Milá pořadatelka nás hostí gulášem. Doplňujeme tekutiny a čekáme na Kabáty. Po hodině a půl se ještě ladí samply a podobné volovinky. Protože těm samplovaným věcem moc nerozumíme, posloucháme dvě písně a opouštíme pohostinné Vedrovice.

                                                                                           Kléma

                                    

                                                      

 

 

 

                                                       RYBNÍKY  6.5. 2022  

 

                 Páteční flám se koná v obci Rybníky u M. Krumlova. Opět řídím dodávkový vůz, ale mě to nevadí, protože to dělám z lásky k umění. Před kulturním domem se začíná houfovat adolescentní mládež z nichž mají někteří určitě premiérovou účast na podobné akci. Parkujeme u vchodu a provádíme pravidelnou zdravici s pořadatelem, zvukařem a kolegy z kapely Argema. Další naše kroky směřují do výčepu. Tam už sedí prošedivělé máničky z Krumlova, Našiměřic a blízkého okolí. Je to dobré, nenechali nás ve štychu! Útroby nám zaplňuje pivko a sál se taky pěkně plní. Mezi mládež se  vmíchávají babičky, které pro dnešní den odmítly pečovat o vnoučata, takže střední generace téměř chybí. Je 21. hodin a ARGEMA začíná svůj dvouhodinový blok. Zazní samozřejmě všechny hity, včetně závěrečné halekačky "Když sem šel z Hradišťa". 

                   Výměna pódiové aparatury, rychlé nazvučení nástrojů a jdeme na to!      Počet návštěvníků lehce prořídnul o ty, kteří spěchali domů, aby nepropásli večerku. Babičky zůstaly! S menšími přestávkami pro žíznivce a prostatiky předhazujeme bavícím se rokerům téměř třicet skladeb.

                    Asi o půl třetí děkujeme zvukařům od Jirky Jelínka za dobrý zvuk a světla. Nastává fáze uklízecí, balicí, nakládací....   Závěrečné pivko a grilovaná klobáska, odjezd domů. Díky všem co vydrželi do konce. Odemykám vchodové dveře našeho domu - je 05.00 hodin!

                                                                                                       Kléma

 

      

                                                                    MAXIM  15.3. 2022 

                   

                           A je tady zase sobota, zase Maxim. Tentokrát s kapelou Kabát tribute. Naše učinkování v tomto moravskokrumlovském klubíku je tak tradiční, že není ani o čem psát.

                   V pátek, den před, se větší část souboru byla inspirovat v Třebíči v klubu Roxy. Skvělý zvuk, skvělý Perštejn 12º, a samozřejmě skvělý Krucipüsk  strýčka   Tomáše. Druhý den M.Krumlov. Standardní cesta, apec po chodech dolů, zdravice se zvukařskou dvojicí Karlos-Laďa a s klukama v baru, pivko..... Začínáme ve 20.30 a končíme po třiadvacáté hodině. Klubík praská ve švech, nová výroční trička jdou na dračku, rozdáváme zapalovače, přidáváme dva songy. A opět apec po schodech nahoru,  zdravice se zvukařema a klukama z baru a opět standardní cesta do Rouchovan. Odjíždíme pouze my, západní část kapely. Východní část zůstává v                         Maximu. Díky všem, kteří přišli, velkou radost mě udělala ségra s Lojzíkem,                      k mixpultu zasíláme díky za skvělý zvuk, do baru díky za skvělý pivko.    

                                                                                                                                                                    Kléma

 

 

                                           ECHO  Hluboké Mašůvky 29.1.2022

 

                   Čeká nás další celovečerní akce. Nakládáme aparaturu a s Rudem u kormidla jedeme pro pana Ingenýra Vladymira do Hrotovic. Nutno podotknouti, že do ,,města" Hrotovice, náš kytarista si na tom celkem zakládá. Zastavujeme před jeho domem. Troubíme, prozváníme telefon a začínáme mít zlé tušení. Konečně se náš krotitel šesti strun objevuje ve dveřích, ověšen kytarou, bundou a taškou se svačinou. Usedá do dvojky vedle mě a destilátový dech mi zamlžuje brýle. Vítám hříšníka pozdravem : ,,Ty ju máš jak z praku!" No, pravda, dal jsem si lahvinku Kentucky Jacka, ale protože vím, že mám před produkcí, a mám zodpovědnost vůči souboru  nechal jsem asi cenťáček na dně. Seš hovado!!! Končím konverzaci a Vladymir usíná.

                    Cestu do klubu ECHO dobře známe, protože se jedná o bývalý klub Boomerang. Máme čas, chystáme pódiovku, přichází výčepní a spoluprovozovatel Petr Salát. Zdravíme se a hukot chladícího zařízení nás žene k práci. Zvučíme bicí, postupně celou kapelu....Hotovo. Usedáme s Jirkou Jelínkem k pivku a po očku sledujeme zda se provinilec Láďa tajně nepřesunuje do oddělení destilátů. Po zbytek večera se však spokojil s popíjením pivka a tak vše nakonec dobře dopadlo. Potkali jsme pár známých, pokecali s Tondou Princem a se Šklebošem, rockeři pod námi se snad dobře bavili i když větší počet prodaných vstupenek by určitě udělal pořadateli radost. Předposlední song United od Judas Priest si za bicími užil Peťa Salát. Blázni a konec.

                     Díky pořadatelům, výčepákům, ochotné zvukařské bandě a všem co přišli!

                                                                                                                Kléma

 

 

                          MAXIM     Mor. Krumlov 22.1.2022

 

                               Konečně se jede hrát! Bigbít v době plesové? Všichni ti myslivci, hasiči, rybáři a členky Svazu žen ve strachu z malých zisků sedí doma a rokeři drží domácí kulturu nad vodou. Po čtyřech měsících se vracíme zpět do moravskokrumlovského klubíku. Tímto patří dík Zdendovi za to, že si na nás vzpoměl. Po dlouhé době hrajeme samostatnou celovečerní akci, to znamená sáhnout do archivu a oprášit starší songy. Na akci se samozřejmě pilně připtavujeme a těšíme. Den ,, D '' je zde!!!                                                                                         

                              Myslím, že není co by mě pokazilo sobotu. Ráno, před osmou zvoní telefon. Volá Pipek. Napadají mě dvě varianty: 1- našeho lehce hypochondrického zpěváka překvapila rýmečka, nebo varianta 2, že volá z nonstopové restaurace. Jednička je pravdou a mě je oznámeno že koncert je ohrožen. ,,Asi to nedám, mám knedlu v krku''. Namítám, že to není zrovna nejlepší nápad, cpát se v osm ráno knedlíkama, ale pokus o humor se mě nepovedl. Radím navštívit lékaře, ale jsem ujištěn, že sprej, který proslavil Dalibora Jandu, má doma taky. Zavolám ještě v poledne! Končí Pipek rozhovor. Mám celkem nervy. Crrrrrrrrrr zahřmí po obědě naším bytem. ,,Není to dobrý!!!'' Oznamuje zpěvák. Zde už je pouze jedno řešení a to použít tzv. Heinrichovu větu: ,,OMLOUVÁ SE POUZE SMRT!!!¨  Ufff, vyrážíme na Krumlov.

                                Začátek máme posunutý na 21.00, takže v klidu chystáme aparaturu, zdravíme se se zvukařem a popíjíme Hostan - Hradní. Překvapuje nás množství stolů označených cedulkou Reservé. Místa se plní, rockuchtiví fanoušci nás podporují pod pódiem, nezvyklý zájem o trička..... skvělý večer. A Pipek? Ten zavlažuje hlasivky zlatavým mokem a zpívá jak o život.

                                Končíme v neděli v 02.00 a všichni řvou popěvek písně Blázni: Cayman pojede dál... Cayman pojede dál... Cayman pojede dál...............

                                                                                                                                          Kléma

 

 

 

 

                   Music club MAXIM - M.Krumlov.........25.9.2021

 

       Koncert spřátelených souborů lidových hudebníků  OCELOT + CAYMAN se konal poslední záříovou sobotu v klubu Maxim. Na akci se oba soubory těšily a pilně připravovaly. My jsme například, narozdíl od znojemských kolegů zvládli celou trasu Rouchovany - M.Krumlov bez zastávky na čerpací stanici. Zvolili jsme sice delší cestu, ale zcela bez "benzinek". Je osmá večerní, aparatura je nazvučena, Karlos za mixem je jako vždy v dobré náladě, sálek se začíná plnit. Výčepní Zdenda čepuje jedenáctku Hostan ( čti Hjustn ), členové obou kapel plní útroby lahodným mokem a nešetří chválou směrem k nové servírce. Těsně před tím, než padne první nabídka k sňatku, začínáme naše vystoupení.

           Koncert má spád, fanoušci podporováni a hecováni výpravou z Rouchovan se pouští do tančení. Ano!!!  Zde se jedná opravdu o STAR DANCE. V pauze prodáváme trička a kšiltovky a statečně vzdorujeme nabízeným lihovým nápojům. V mé hlavě se rýsuje splnění snu, a to zakřepčit si na Caymany.  A kdo jiný by si měl s kapelou zahrát song Blízko nás, než odborník na slovo vzatý, dlouholetý člen kapely Kern Karel KARLOS Vodička?!  Neurvale hopsám pod pódiem a plním si dorostenecký sen. Končíme tradičně písničkou o nás s názvem Blázni.

            Menší pauza a Maxim ovládá Ocelot. Skvělé vystoupení, neúnavný Fore žene kapelu dopředu a Heinrich řve jeden hit za druhým. Ovšem Fofo v tričku s logem "Cayman" se okamžitě stává miláčkem naší kapely. Někteří jedinci soutěží v pití Jima Beama, odměňováni výčepním koženými náramky za vypité panáky. Ti nejlepší mají ozdůbky až u loktů. I Marťas, a tady nejde jinak než vzpomenout na verš: "Naše děti jsou v pohodě, sedí s námi v hospodě".

             Díky Zdenkovi, že se nebál uspořádat tuto skvělou akci, děkujeme Karlosovi za skvělej zvuk, děkujeme všem, kteří přišli. Díky!!!

             Byl to večírek, který je třeba v blízké době opět zopakovat.

                                                                                                          Kléma

 

                         KRUMLOVSKÉ  BURČÁKOBRANÍ

                                         sobota 18.9.2021

 

                Aparatura zůstává  od čtvrtka v dodávce, tak nám odpadá nakládání a o to více se těšíme. Mor. Krumlov máme rádi díky skvělým fanouškům. Přijíždíme ve chvíli, kdy se Ruda oddává "Řízené degustaci vína". Dodnes nám dluží vysvětlení, co to vlastně znamená. My pivaři, se ale rozhodujeme jestli Plzéňku, nebo Dalešice. Popíjíme pivko a užíváme si koncert Beatles - BROUCI revival. V průběhu ohňové show v podání NOVUS ORIGO se připravujeme na náš set. Výborný zvuk a světla, hodně fanoušků, kapela hraje jak z partesu. Musím spoluhudebníky pochválit!!!

                  Stejně tak zvukového mistra a celou techniku a pořadatele za pozvání a za guláš, ořez, kotlík, klobásku.......

                Loučíme se, přidáváme dva fláky, končíme. Neloučíme se nadlouho, za týden opět v M.Krumlově, tentokráte s kapelou OCELOT, v klubu Maxim. Čau!

                                                                                                                     Kléma

 

                                     EURO BIKE FEST 2021

                                    ATC Merkur - Pasohlávky

 

                        Je čtvrtek 16. září a kapela vyráží na úvodní den jednoho z největších motosrazů u nás. U závory do areálu nás vítá pořadatel a kroužkuje naše zápěstí papírovou páskou. Chvíli brbláme, ale sdělení, že páska nás opravňuje ke konzumaci piva a ke vstupu do V.I.P. zóny nás uklidňuje a míříme směrem k pódiu.                        Tam nás vítá Ondra z pořádající agentury a seznamuje nás se zázemím pro kapely. Skvělé, za mixem sedí Karlos, výčepy nabízí čepovaného RADEČKA, všude voní grilované vepřové masíčko. Nad areálem autokempu Merkur však visí obrovské těžké mraky, jako ňadra indiánské stařeny. Lehce sprchlo, ale kapela Svěrák3 hrála již pro asi třístovku lidí za nedeštivého počasí. Ruda, pozorně sledujíce aplikaci "Pozor řítí se ho*na" neustále nadává , že jestli to sem dorazí, tak to bude síla!  A byla to síla! Asi po páté skladbě začalo chcát. Na  pódium, na odposlechy, na světla, do kabeláže a dokonce do piva v šatně. Bác!!! První stávka el. proudu. Většina  návštěvníků prchá do protilehlejšího  stanu a odtud nás povzbuzují. Závada odstraněna-jedeme dál. Musíme! Už jen pro těch pár odvážlivců, kteří křepčí v marastu pod námi to stojí. Připadáme si jako na Woodstoku. Karlos už to ale bohužel nedává a oddává se požívání lihových nápojů, a to přímo z lahve. Končíme asi o tři songy dřív, doplňujeme zásobu piv na cestu, odjíždíme směr Rouchovany.

                                                                                                                           Kléma

                                                         VESELÁ SOBOTA  7.8. 2021

                         ROUCHOVANY - KLÉMOVA KRČMA

                   Tak dneska hrajeme v Rouchovanech, v obci kde máme základnu. Původní nápad Jindry Novotného, frontmena kapely Ocelot uskutečnit anticovidový koncert na střeše naší hospody neprošel, pro svoji šílenost, a moje drahá choť to okomentovala slovy: „Ty a Jindra se můžete vzít za ruce a jít si zahrát do Bohnic MEZI PLOTY!“ Ale mě se ten nápad nejevil jako nereálný, aby se naše kapely opět potkaly na stejném pódiu, a nápad s Veselou sobotou byl na světě! Chlapci z Ocelotu se ihned začali horlivě připravovat na hostimském dětském hřišti. Je patnáct hodin a akce může začít.

                    Děti se pomale schází a věnují se radovánkám a soutěžím. Houpačky jsou obsazené, do klaunova nosu se hází balonky, na tabuli se maluje křídou, na polívkové lžíci se přenáší pin-pongový míček......... Největší atrakcí je však hra na bubny. Malí i velcí bubeníci si hru užívají a stejně tak jejich rodiče. Blesky fotoaparátů blikají jak stroboskop a všechny účastněné čeká sladká odměna. A je po osmnácté hodině, rodiče svoje ratolesti předávají prarodičům a těší se na rockový koncert.

                     Pár minut po dvacáté hodině začíná svůj set Ocelot. Valí do fanoušků pecky z nové desky, ti se spokojeně pohupují a popíjejí pivko. Luxus, v nabídce jsou tři druhy čepovaného moku. Ale, ale, co to, co to??? Areálem pobíhá nějaký, zřejmě šílený chlapec a dožaduje se pořadatele. Co se děje, táži se a nemám vůbec dobrý poci z chlapcova vyděšeného výrazu. „Okamžitě vypněte ten kravál!“ Vysvětluji, že to není kravál, ale rock n´roll a že se občas stane, že při ráně na buben spustí nějakej ten lacinej autoalarm. Stěžovatel byl zřejmě vyrušen od sjíždění počítačové hry Tanky a mrtvoly, nebo nějaké podobně smyslůplné zábavy. Vysvětluji mu, že o půl desáté Ocelot svůj set končí a poté nastoupí Cayman, a to budou už jen rozkvetlé louky, sluníčko a pampelišky. Začínáme ve 22.00. Mladíkovi připadají naše skladby  asi málo romantické a opět pobíhá po areálu. To už nám oznamuje, že  již dvakrát telefonoval panu starostovi. Navrhuji aby svoji nespokojenost oznámil přítomnému davu a nabízím zapůjčení mikrofonu. Zoufalý klučina prchá a obtěžuje svým zakomplexovaným chováním a telefonátem Policii ČR. Přivolaní strážníci nezjišťují žádné pochybení. Přejí nám zdárný průběh akce a žádají o dodržení konce, stanoveného půlnocí.  Ve frontě na pivo slyším: „Viděls to, ty vole? Tady se udává jak za komančů!“

                    Začínáme náš poslední vstup, fans si s námi zpívají závěrečné songy a ve 23.55 / snad ke spokojenosti hošíka - stěžovatele / zaznívá poslední tón. Takže se těšíme zase někdy jindy a zřejmě někde jinde.

                                                                                                                Kléma

                                 PIVNÍ SLAVNOSTI 12.6.2021

                                                POLÁNKA

 

                   Kapela se konečně probouzí ze zimního spánku a vyráží na nám velice blízkou a oblíbenou akci jakou jsou PIVNÍ SLAVNOSTI. V areálu za místní hospodou hrajeme poprvé. Na pódiu hrají KATAPULT revival, vítáme se s pořadateli a zvukařem a dáváme si první pivko. Studené-výborné. Lesní manekýn, Vojín XY, Svobodárna a další kaťácké pecky nás vybízení k novým a novým douškům.

                  Konec snění! Vykládáme aparaturu a připravujeme se na náš set. Karlos za mixem dolaďuje zvuk a můžeme začít. Fanoušci kteří za námi přijeli z M.Krumlova, Rouchovan, Myslibořic, Našiměřic........ se odhodlávají k prvním tanečním kreacím. Večírek jak má být. Na čepu je min. patnáct druhů pěnivého zlata, a z grilu masíčko je cítit celým areálem. Mírnou nervozitu však vyvolávají těžké olověné mraky. Jeden můj kamarád by zahlásil: To nás lízne! A opravdu blesk, rána a chcanec. Níc nás nelízlo je to tady. Pod pódiem je rázem 10 cenťáků vody. Přerušujeme koncert, necháváme nástroje napospas živlu a prcháme do výčepu. Bouře končí, technici vyměňují kabeláž a my můžeme pokračovat. Dohráváme náš set a balíme. Dáváme si gyros, který je třeba samozřejmě zalít pivečkem resp. několika pivečky. Posloucháme pár songů kapely GATE CRASHER a odjíždíme směr Róchec*.                                                                                                                                                                          Kléma                              *  Pro pražáky - Rouchovany                                                                         

                                               PŘEŠLAP 2020       Šemíkovice 19.9.

 

             Účast na multižánrovém, převážně undergroundovém festivalu PŘEŠLAP, který se konal v mysliveckém areálu Nora v Šemíkovicích byla pro nás určitou výzvou. Dlouho jsme nehráli dvoják, a taky publikum účastněné na této akci nechodí běžně na naše koncerty. Z dvojáku sešlo, protože Krumlovské burčákobraní, naše druhá štace, bylo zrušeno a tak se nám naskytla možnost  užít si Přešlap plnými doušky. Pro některé doslova.                                                                                       Je krásná, prosluněná, ještě letní, zářijová sobota. Nakládáme pouze nástrojovou aparaturu, takže žádná dřina. Návštěvníci spokojeně polehávají na dekách a celým areálem se nase vůně spálené trávy. To asi občané Šemíkovic využili jednu z posledních možností k úklidu svých zahrádek. Velký obr s dredovou dekou na zádech si slastně prohlíží plody nasbírané v blízkém lesíku. Nejvíce ho fascinuje sbírka mochomůrek. Na čepu je krumlovské pivo Krum a stánek též nabízí teplou i studenou kuchyni. Obdivujeme zvukaře, jak dokáže z miniaturní aparatury vyloudit příjemný zvuk. Na účastníky se valí progresivní rock, blues rock, psychedelic rock a jejich různé odnože.                                                                                                                               K večeru začíná přituhovat. Konzervativní část kapely nachází úkryt v dodávce a zbytek kapely se raduje z lahve slivovice darované Šanykem, místním fanouškem kapely. Užíváme si Poznámkův PUTRESCIN, BACKSIGHT s Víťou Hrbáčem, Karlův VÍTRHOLC...... U  posledně jmenované kapely vedeme dlouhou debatu o tom, jestli skladba Blikající pi.a je o dívčím klíně, nebo o motorizovaném policistovi.  Přijíždí nás podpořit naši kamarádi z Rouchovan. Náš set může začít.                                                                                                                                                        Začínáme po půlnoci a končíme po třetí hodině. Překvapují nás všichni, kteří vydrželi na place. Je vidět, že si to užívají s námi.    Ještě pivko a obložený krajíc na cestu a tradááááááá..                     Díky za zvuk, díky za pozvání ! Máme však obavu, aby to zase na dlouho nebyla naše poslední akce. Burešvirus se zase blíží!!!

                                                                                                                                        Kléma

            

                                                       RAKŠICE 1.8.2020   Radek-45

 

                        Konečně opouštíme zkušebnu a vyrážíme na první letošní akci. Ruda je zdárně odoperován, Pipek má opraveny téměř všechny střechy minimálně v celém jihomoravském kraji, Gollem dostatečně provětral motorku a pan ingenýr Vladymir se zdárně zbavil jachty vlastní výroby, která mu hýzdila zákoutí zahrady za domem a na vzniklém prostoru bude pěstovat rajčata, aby se mohl věnovat své zálibě-pojídání rajčat s vlašákem. I já mám svoji úchylku. V rámci úspěšného boje s anorexií se věnuji grilování a pojídání masa všeho druhu. Pravda, jedná se o činnost nezdravou, až zdraví ohrožující. Vykládám chlapcům o tom, jak jsem zkoušel grilovat cuketu a lilek. Představa jak "Kléma" pojídá cuketu v nich vyvolává záchvaty smíchu.                           Přijíždíme do Rakšic a dříve než oslavenec nás vítá libá vůně linoucí se z grilu. Radek, náš fanoušek a sponzor slaví 45. narozeniny. Samozřejmě, že jeho kamarádi jsou zároveň našimi fanoušky a tak se zdravíme s Luďanem, Karlem, Jitkou, Zdenkou, Romčou, Janou, Pavlem a dalšími.                                                                                                                                                      Narozeninový večírek jak má být. Všichni zpívají, křepčí, fotí se s námi.... Končíme pár minut po půlnoci. Sousedi jsou nám za to určitě vděčni! Aparát putuje zpátky do dodávkového čmeláka. Loučení, odjezd.

                      Cestou zpáteční projíždíme obcí Tulešice. Blikající světelná aparatura a kamion přistavený u tanečního parketu - letní noc s kapelou Dreams. Klimbající osádka vozu najednou ožívá a tak se jdeme pozdravit s kapelou. Za mixem Kocoš pod pódiem Dagmar a v restauraci Honza Rozmahel, klávesák, který stál u zrodu Caymanu. Takže radost a kubánský rum....... Nakládám soubor a mizíme směrem  Rouchovany. Další plnohodnotná kulturní akce končí!

                                                                                                                                       Kléma

 

 

                              BUREŠVIRUS a nástup období temna

 

                   Vážení přátelé! Máme utrum! Jakkoli se mi po roce 1989 mohlo zdáti nepravděpodobné, že zažiju zákaz koncertování, už je to tady. Co se dá dělat?!                        Kdyby to aspoň oznámil třeba ministr kultury a ne zase eSTéBák. Ale ono je to vlastně jedno.

                    Těšili jsme se do Branišovic, protože kde jinde by měla hrát heavy-beer-rocková kapela, než v KLUBU PŘÁTEL PIVA. Samozřejmě se budeme snažit toto vystoupení uskutečnit v náhradním termínu. No a MAXIM?! Dnes jsem spolu s Jindrou Novotným z kapely Ocelot ronil slzy nad spackaným termínem 21.3.2020, který měl znamenat opětovné setkání našich spřátelených souborů. O to více trpíme, protože jsem na akci plánoval oslavit narozeniny, a hlavně jsme byli všichni zvědavi na premiérové vystoupení bicmena Ocelotu FOREHO.

                     Následné měsíce, min. do začátku července se budeme věnovat přípravě nové desky,  úklidu zkušebny a taktéž úklidu útrob lednice a kontrole lihovin v ní obsažených...... Další činností bude přešívání Rudových horních končetin. Prý nějaké tunely??? Nemáme se však prý o zdraví svého kamaráda bát, ujistil nás MUDr Karel Nešpor, emeritní primář psychiatrického oddělení nemocnice v Bohnicích. Takže držíme palce.

                      A já končím, a s poudravem Žízni vstříc! běžím do své oblíbené krčmy, protože se v osm zavírá!!!! Čau!

                                                                                                                                                                                        Kléma

 

                             MAXIM      20.12.2019 - M.Krumlov

 

                         Poslední vystoupení v tomto roce. Náš domovský klub pořádá dvojkoncert CAYMAN - KABÁT Tribute. Akci začínáme. Pěkně zaplněnej sálek, skvělej zvuk. Tak jsme si po minulém koncertě spravili náladu. Jak jinak, když za mixpultem seděl Karlos Vodička, člověk s příjemným a ochotným vystupováním a hlavně "PAN" zvukař. Rockoví fanoušsci se baví a k tomu jim určitě napomáhá vynikající Březňák na čepu. Bohužel řídím, takže využívám nabídky piv nealkoholických. Končíme před třiadvacátou hodinou, balíme, nakládáme, přejeme si s fans vše nej do roku 2020. Ještě  posloucháme úvodní skladbu kolegů z "Kabátů", obdivujeme jejich paruky a odjíždíme. Někdo má druhý den pracovní povinnosti, někdo koncert s jiným projektem a někdo jen takovou obyčejnou předvánoční pakárnu.

                                  Přejeme všem našim fanouškům a kamarádům jakož i pořadatelům, ochotným zvukařům, provozovatelům hudebních klubů a všem obsluhám výčepních kohoutů krásné vánoce, hodně dobré muziky pod stromečkem a úspěšný rock 2020.

                                                                                                                                   Kléma

 

                                         BOOMERANG vánoční koncert  14.12.2019

                                        noce se blíží, za deset dní bude chodit ten hodnej strejda s dárkama a náš soubor odjíždí na družební večírek do Hlubokých Mašůvek. Místní klub se prý dočkal menší úpravy, tak se těšíme. První změna - žádné couvání dodávkou až za pódium, ale bedny, zesilovače a nástroje pěkně do teplejch a rovnou přes celej sál. Nám však manuální práce není cizí, i když ji po pravdě nevyhledáváme, tak mávneme rukou a jdeme se občerstvit. Nejprve se však jdu pozdravit s ostatními umělci. A hle, Štěpánka Schneiderová, vypadá to, že se řítí rovnou ke mě. Otevírám náruč, Štěpánka mě míjí a já se objímám s Jindrou Novotným. Teď opravdu chvátám do výčepu.             Nečepují zrovna naši značku, ale pivko je studené a žíznivému rokerovi přijde vhod.

                            První kapelou je GILOTINA, zvuk je podoben zvuku pily okružní. Peťa, provozovatel klubu mě uklidňuje, že to zvukař určitě vychytá. Následuje asi to nejlepší, co znojemská rocková scéna nabízí. OCELOT a X-CORE ! Zvuk je mírně lepší a klub je pěkně zaplněn. Obě kapely návštěvníky akce nešetří a sebe také ne.

                            Další změnou klubové perestrojky je absence místa pro muzikanty, kde by si mohli naladit nástroje a převléci propocená trička. Náhle mě z pod stolu něco oslňuje a nálada je opět výborná. Pověstná nerezová várnice s vynikajícím gulášem od Moniky Novotné-výtečné to kuchařky, je na světě. A to je milá Mončo, jeden z důvodů, proč ten bigbít ještě dělám!

                             Začíná náš set. Lidé se baví, zpívají s námi oblíbené hity domácí i světové a večírek finišuje. Stejně jako loni nám vypomáhá Jindra a Štěpánka. Skvělé! Domlouváme se ještě na přídavku, ale co to?!? Mikrofony jsou němé a pan zvukař motá kabely. Civíme co se děje, v tom někdo zvolá:"Ten kokot to vypnul!"

                             Přídavek se nekoná a skladba Blázni, kterou vždy končíme nezazní. Tímto pana zvukaře nezdravíme, neděkujeme mu ani za zvuk ani...za nic. Snad se chlapík do růžova vyspinkal. Naopak zdravíme naše kamarády a kamarádky z M.Krumlova, Břežan, Rouchovan, Grešlova Mýta........                                                  Na naše výčitky odpověděl Peťa Salát několika kalíšky rumu Capitan BUCANERO a slíbil nápravu. Věříme, protože se nám v klubu BOOMERANG opravdu líbí.                   A pokud se mouchy nevychytají, tak se budou muset zabít!

                              Mrzne, kloužeme si to směr Rouchovany.

                                                                                                                     Kléma

 

                              POLÁNKA u M.Krumlova 30.11.2019

                                      OSLAVA " NAROZENIN "

 

                             Děkujeme, že jsme se mohli zúčastnit "narozeninové" párty, kterou pořádala Rudova "přítelkyně" Romana. O hudební zpestření jsme se dělili s kapelou POSLEDNÍ DECH. Po úvodní zdravici a předání darů jsem si vzal slovo:

                       "Vážení přátelé, jsem rád, že zde můžu promluvit do tohoto mikrofonu, protože běžně sedím vzadu za bicí soupravou, kde mě není umožněno mluvit. Zpívat, mám v kapele přímo zakázáno. Proto prosím o trochu pozornosti. Kapela Cayman za svoji osmadvacetiletou dobu na hudební scéně hrála na různých akcích. Samozřejmě na tancovačkách, motosrazech, narozeninových či sportovních akcích, na plese......hráli jsme dokonce na pohřbu /pozdravil jsem nahoru Slávu Čapouna/, ale ještě jsme nehráli na svatbě. A protože se mnou hraje nejdéle můj kamarád Rudolf, neustále jsem ho otravoval se slovy- Rudo, já si chci zahrát na svatbě!!!    Prosím!!! Prosím!!!                                                                                                                                        Když jsem takto otravoval asi pátým rokem, Ruda se rozhodl, že mi můj sem promění ve skutečnost. Tady se teprve ukázalo, jaký je to kamarád. Vy mě asi moc nerozumíte, co?!?!?                                     Hurá!!!  Konečně dneska hraju na opravdický svatbě, a věřte, že je to pravda, protože jsem mu to včera na MěÚ v M.Krumlově dosvědčil !!!!"

                           Nastala dlouhá chvíle nechápavého ticha, které se proměnilo v jásot, výskot, potlesk a tváře smáčené slzy štěstí.

                           Já pevně věřím, že i když to Ruda udělal kvůli mě, budou s Romanou šťastni!                                                        Jménem kapely jim přeji vše NEJ !!!!

                                                                                                                                          Kléma

 

                        KAČA 2019           Rouchovany 23.11.

 

                  Kača je vlastně kateřinská zábava pořádaná již osmým rokem v rouchovanské sokolovně, za účasti místních rockových kapel. Letos se jako první představila kapela VANDEROY, která poněkud skromně oslavila 15. výročí vzniku. Poté nastoupil náš soubor a do křepčících návštěvníků pustil šestnáct songů. Děkujeme hlavně našim fanouškům z M.Krumlova, kteří nás přijeli podpořit. Děkujeme také Jarušce, za vynikající domácí a s láskou vyráběný mandlový likér. Po nás nastupují skvělí hosté L.A.BEAT z Lažan. Název kapely neznamená jak si všichni myslí Los Angeles Beat, ale LAžany Beat. Kytarista kapely Honza Jurka však plánuje kapelu přejmenovat na R.O.Beat, protože v Rouchovanech koupil chalupu. Kapela s vyjímečným zpěvákem předvedla melodický rock s českými texty a úžasným sólem na trubku v závěrečné skladbě Rumový král. Kapela dohrála, pořadatel přestal vybírat vstupné, a do sálu se nahrnuli rouchováci, kteří schovaní někde za bukem čekali až se přestane vybírat. Je mě jich opravdu líto, protože neví o co přišli. Závěr patřil nejmladší kapele BRUTALLY VITAL, která vydržela nejvytrvalejší část publika bavit až do třetí hodiny ranní. Akci zvučíme, jsme rádi, že nová světla splnila očekávání, ale samozřejmě nás čeká balení, nakládání, odvoz a vykládání aparatury. A protože někteří jedinci byli lehce přiopilí, dorazili jsme do svých příbytků až za svítání. Za to se kapele upřímně omlouvám! Dík patří personálu výčepu za vynikající starobrněnský mok, a výběrčí Ivě v pokladní budce za statečnost, protože ji tam pořadatelé nechali celý večer  samotnou - napospas osudu!

                                                                                                                                        Kléma

 

                                       Music club MAXIM Mor.Krumlov                  15.11.2019

 

              Ufffff ! Prodělali jsme další společnou akci se spřáteleným souborem Ocelot.

Původně máme opět cestovat Kanárkem, ale prý odešel altík. Sice žádného Altíka neznám a ani nevím kam odešel, ale věřím, a vymýšlím náhradní plán. Naštěstí je to do M.K. kousek, čili za humny. Za svůj japonský vúz připojuji přívěsný vozík a hurá do Hrotovic pro pana ingenýra. Za chvíli brzdíme před zkušebnou a vlečňáček se začíná plnit. Bicí souprava, basový aparát, 2x kytarový aparát...... a zjištění, že nám chybí místo. Opět mám řešení! Za pomoci heveru a hasáku demontuji zadní sedačku a vzniklé místo obsazuje zesilovač Marshall, kufry kytaristů a můj loďák se svačinou a náhradním spodním prádlem. V Tulešicích nastupuje Tom, a naše souprava připomínající dopravní prostředek umělců cestujících na rómskou svatbu valí na Krumlov.

                                   Před klubem se setkáváme s kapelou Ocelot, objímáme se , tiskneme si pravice a míříme si to rovnou do výčepu. Hurá !!! Akci zvučí Karlos Vodička, zdravíme se s naším oblíbeným zvukařem a naše útroby plní první pivečka a štampelky. Zvučíme a kolem deváté začínáme hrát. Klubík se pěkně plní a pod pódiem se objevují první vlaštovky. Hrajeme Karlosovi, pro Krumlováky, do Rouchovan, a skladbu Princezna od Accept upřímně věnujeme Jindrovi, protože víme, že ji nemá rád. Fakuje nás a dáváme si další pivko. Kapela Ocelot to bez servítek valí do lidí a pan kapelník srší vtipnými prupovídkami o vánocích, heroinu a plných podprsenkách. Vše hezké jednou končí! Balíme.

                                   Před klubem se loučíme s kapelou Ocelot, objímáme se, tiskneme si pravice a těšíme se na vánoční koncert 14.12. do klubu BOOMERANG v Hlubokých Mašůvkách.

 

                                   14.12.2019 Vánoční koncert club Boomerang od 19.00

                                        GILOTINA - OCELOT - X-CORE - CAYMAN

                                                                                                                                  Kléma

 

                                     SUCHOHRDLY U Znojma   27.9.2019

 

                         Je pátek a já si půjčuji dodávkový automobil značky Ford přezdívaný Kanárek od mého syna Martina přezdívaného Marťas. Je jasné že na soukromou akci budu řídit. Tudiž budu akci hodnotit z pozice řidiče. Po tradičním bloudění v cílové obci přijíždíme ke kulturnímu domu. Vítá nás oslavenec a okamžitě nás seznamuje s výčepním zařízením, bufetem, a lednicí s lihovými nápoji. Čepují zde můj oblíbený Radegast 12°. Ochutnávám a dále se věnuji světležluté bublinkové vodě, která připomíná čuránky malého dítěte. Rozhoduji se pro pomstu! To co chlapci z kapely vypijí, to já sním!

                          Je jednadvacátá hodina, a my za přispění hostujícího zvukaře Ondry začínáme "muzicírovat". Potlesk, pauza, pokračujeme. Někteří členové souboru mají útroby naplněné několika litry piva, a já se na ně oprávněně zlobím. Chlapci kajícně klopí zrak, a uznavajíce svoji chybu odkládají prázdné pivní sklenice a vrhají se na víno a na kořalku. Já si limonádu ředím minerálkou a své stopadesátikilové tělíčko odměňuji pečemým kolenem, uzenou kýtou, řízečkem, párečkem v listovém těstě, chlebíčkem s vlašským salátem, obloženou mísou plnou různých sýrů, salámů, klobásek, okurek, oliv...... Na své přiopilé kamarády se už vůbec nezlobím.

                            Je půlnoc, jedna hodina, půl druhé..... trsajícímu davu přidáváme V tu ránu a Blázny, oslavenci předáváme malý dárek od nás, a je konec. Balíme a plníme Kanárka. S potenciálními pořadateli rockových akcí si měníme kontakty. Oslavenec svoji spokojenost stvrzuje tím, že nás na cestu vybavuje pěti lahvemi irské whisky.

                             Děkujeme!!!

                                                        (  A já pomalu končím. Dochroustám ředkvičky a jdu spát. Dobrou!!!  )           Kléma

 

                         KRUMLOVSKÉ  BURČÁKOBRANÍ   21.9. 2019

 

                   Je krásné slunné sobotní odpoledne a naše dodávka se plní krámama odborně nazývanýma aparatura. Máme to téměř za humny, proto nemusíme zastavovat na benzince jak to dělají někteří naši kolegové. Například soubor OCELOT dokonce uvažuje o tom, že si postaví benzinovou stanici vlastní. To není špatný nápad. Umělci by se mohli scházet na těchto pumpách například ve středu když nekoncertují a do soboty je ještě daleko a tudiž smutní po svých kamarádech.

                       To jen takové malé zasnění se............. Do areálu zámku v M.Krumlově vjíždíme asi o půl šesté. Na pódiu se připravuje revivalová parta TEAM z Martina. Čili zahraniční host. Hostům to pěkně zpívá a nás vítá Rudolf se slovy, že burčák je jak šťáva a pivo nic moc. Všichni hodnotíme točené " nic moc" pivo, degustujeme Kozlíka, ochutnáváme Dalešickou jedenáctku, a zase Kozlíka......... Kolegy zo slovenskej republiky odměňujeme potleskem, a zatím co se připravujeme, vystupuje před pódiem skupina NOVUS ORIGO s úžasnou ohňovou show.

                        Začínáme v osm, dle plánu. Pod námi se to pěkně plní a chlapci mezi songy popíjejí "nic moc" pivečko. Na prakťáku u bicích se hromadí kelímky od "nic moc" piva.  V rukou návštěvníků se objevují první kelímky s grogem. Přituhuje. Děláme menší pauzu, doplňujeme "nic moc" pivo a kolem třiadvacáté hodiny končíme. Gulášek od pořadatele zapíjíme opět "nic moc" pivem. Děkujeme zvukařům za skvělý zvuk a pořadatelům za pozvání na tuto skvělou akci. Rozvážíme krumlovskou část kapely do jejich příbytků a valíme na Rouchovany.

                                                                                                                     Kléma

 

 

              Grand Prix BRNO + chlaďák Vermona   3.8.2019

 

                                          Termín akce na kterou jsme se pilně připravovali je tu. Je třetí hodina odpolední, nakládáme aparaturu a opět prší. Opouštíme Rouchovany, v M.Krumlově nabíráme Pipkka s Rudem a valíme směrem na jihomoravskou metropoli. Na obzoru se objevují Ostrovačice a déšť ustává. Čekáme na parkovišti až si pro nás přijede pořadatel s povolením k vjezdu. Konečně se nácházíme v sektoru "A" před velkým pódiem. Práce začíná.

                               Před akcí,  jsme byli Jirkou Jelínkem upozorněni, že si máme vzít pití, neboť ceny budou tak vysoké, že nám vypadnou bulvy. A zde přichází na řadu moje kutilské umění. V přilehlém skladu u naší zkušebny nacházím reprobednu Vermona z továrny východoněmeckých soudruhů. Bedna již nemá reproduktory, ba ani madla a nožky. Pokládám ji na zadní desku, polstruji desítkou polyšem (pro nestavaře se jedná o deset cm silný polystyrén), do zbylého prostoru usazuji plastovou přepravku a na ni vyrábím víko taktéž z polystyrénu. Montáž madel je záležitostí mžiku a reprobox se mění v pivobox. Toto dílo, na které jsem náležitě hrdý, naplňuji asi čtyřiceti kousky plechovkového piva a zasypávám kostkami ledu. Pivobox nakládáme zásadně jako poslední, aby byl vyložen jako první a soubor se po dlouhé cestě včas občerstvil. Když chlapci uviděli poprvé moje dílo, na tváři se jim objevil lehce nakyslý úsměv. Ten však zmizel při pohledu na ceník v místním stánku. Pivo 0,4L ....... 62,- Kč. Moje hospodské mozkové závity vypočítaly, že půllitr piva stojí 77,50 Kč. Opravdu Velká cena!!!

                                 Něco po osmé začínáme preludovat. Naštěstí jsou mezi diváky i češi a slováci, kteří reagují na tuzemské songy,  a italové, němci, poláci....zase na "traditionály" ze světového heavy-rocku. Je půlnoc a s poslední skladbou mizí v našich útrobách i poslední plechovkáče. Nezbytná návštěva ostrovačické TRUCK-benzinky, konzumace baget, hořickýck trubiček, piva a kávy. Sakra!!! To už zase svítá???

                                                                                                                   Kléma

 

 

                 ŠEMÍKOVICE - METALOVÝ NÁŘEZ    27.7.2019

 

               Všechno je jednou poprvé. Celou akci zvučíme, a to asi dva dny po tom, co nám byly dodány nové monitory a mikrofony. Takže "večírek" pro nás začíná už v poledne. Nakládáme dodávku po střechu, kterou má již vyboulenou z minulé akce, a ještě za ni připojujeme vlek s prakťákem a dalšíma nezbytnostma pro zajištění rockové kultůry. Přijíždíme do krásného areálu šemíkovické Nory. Začíná krápat!!!

                Stavíme PA a začíná pršet!!! Aparaturu překrýváme plachtou. Chčije!!! Odcházíme, s pohledem vzhůru k olověným mrakům, do výčepu. Vynikající Hradní jedenáctka. Asi hodinu diskutujeme o počasí v celé evropě a potom se domlouváme na přestěhování cajků dovnitř myslivecké budovy. Díky počasí začínáme s menším zpožděním. Kapely jsou skvělé. Po letech se setkáváme s Vlastovými D.O.P. a poprvé na společné akci s EPIDEMY a HEADFIRE. Škleboš a Kvašák stále zastávají názor, že zvukař je zbytečnost, a stále jim chutná rum! Hrajeme kolem půlnoci a návštěvníci si s náma pěkně zařvali vzpomínkové hity. Akci končí CEMR (čti cemr).

                 Pouze počasí zlobilo, jinak měla akce všechny správné atributy METALOVÉHO NÁŘEZU. Výborné, vychlazené pivo. Vynikající klobásky a kotlík. Dámy tančily a občas nám některá spadla až pod Pipkovy nohy. Vzduchem létaly bratrovražedné facky............. Děkujeme Zdenkovi za odvahu a za pozvání a pokud dostaneme příští rok možnost, rádi se zúčastníme.

                                                                                                                   Kléma

 

          P.S.  Málem bych zapoměl na nemilou příhodu ze  Šemíkovic.            Na akce vozíme našeho věrného němého sluhu, který je oděn do trika a čepice s logem kapely. A hle, němý sluha je nahý. Nikdo z kapely o ničem nic neví a tak se vydávám pátrat na vlastní pěst. Je už po půlnoci, takže lehce pošilhávám a chybí mi pouze baloňák a doutník. Co to mé bystré oko vidí??? V nedaleké houštině mizí postava v našem tričku a v naší kšiltovce. Rychle povolávám pana Ingenýra a chytrým manévrem nadbíháme zlodějíčkovi. Máme tě hajzle!!! K mému velkému překvapení zjišťuji, že jde o bývalého občana Rouchovan. Chudák čuměl tak, že by jste mu nejraději koupili loupák. Svršky ochotně odevzdal a jeho původ ho zachránil od úderu otevřenou dlaní do obličeje.           Takže, Martine!!!  Rádi tě uvidíme na některé z našich akcí!!!

                                                                                                                      Kléma

 

                                  SUCHOHRDLY U MIROSLAVI  6.7.2019

 

                    Dnes jedeme s celým cirkusem, takže máme sraz již  o čtvrté odpolední. Na střeše naší dodávky se začínají tvořit boule, což je znak toho, že máme naloženo vše. V Krumlově se naloďují Ruda s Pipkem a náš Titanic peláší směr Suchohrdly.

                        Krásný areál, Hospoda pod lípou, a šenkýřka s dobře vychlazeným brněnským mokem. Stavíme aparaturu, zvučíme a po dvacáté hodině začínáme. Návštěvníci se pomalu trousí a polykají první doušky. Spokojeně si podupávají, ale na plac se nikomu nechce, a to ani poté, co Pipek vysvětluje, že konec akce je naplánován na nezvyklou jednu hodinu po půlnoci. A hle! Dvě zástupkyně adolescentní mládeže míří k nám. Říkám si: "Kočičky si jdou asi popovídat se svými oblíbenými rockery."  Hele, nemáš tam pustit Růžovou kačenku? Spustila ta odvážnější na Toma. Tomu naběhly žíly a něco utrousil o tom, že nemá ani slepičku kropenatou ani modrýho slona. Pustil song o dívce, která má boky jako skříň a děvčata spokojeně tajtrdlikovala na place. Někdo prohlásil, že jestli budou takto tančit  dlouho, budou mít ony růžové kačenky. Hahahaha......řehtáme se a spokojeně vlažíme ústa. Už věřím pořadatelům, že v obci se konají pouze Hody a ples. Naštěstí nás zachránili naši fans z Rouchovan a M.Krumlova a samozřejmě Kalenďák, který nás k tomu všemu ještě obdaroval lahví Tullamorky. Díky!

                         Končíme v jednu, oddáváme se pojídání kotlíkového masa, abysme doplnili energii potřebnou k nakládání aparatury. Střechu dodávky máme opět vyboulenou, dopíjíme pivka a míříme směr základna. Svítá!!!!

                                                                                                                   Kléma

                      

 

 

                                       LITOVANY  22.6.2019 - Narozeninová párty

 

                           Je sobota odpoledne a naše dodávka skříňová, nacpaná až po střechu víří prach na cestě do Litovan. Paní oslavenkyně Andrea, nám dává k dispozici několik urostlých chlapíků, kteří nám pomáhají s transportem aparatury do prvního patra. Kterej soudruh stavěl kulturáky se sálem v patře?!?!?!?!

                           Dále se akce vyvíjela následovně. Masíčko pečené, grilované i mleté, pivíčko od Radegastů i z Plzně, Jack, slivovička........ Dále salátky různého druhu, buchtičky, koláčky.........  Připočteme-li k tomu pětačtyřicet rockových songů v podání souboru CAYMAN, máme docela pěkný večírek.

                           Děkujeme za pozvání a ještě jednou gratulujeme.                  Kléma

 

 

                                                                 Víkend na cestách a neb

                           DUKOVANY, SKALIČKA A TŘEŠNĚ

 

                         V pátek 14.6.2019 hrajeme v Dukovanech na oslavách 740 let od vzniku obce. V Hrotovicích nastupuje pan Ingenýr a v ruce třímá misku třešní. Díky Láďo, radujeme se, a vrháme se na červené plody. Nesahat, volové!! To mám pro Pipkovu mámu. Pipek ukládá třěšně do lednice ve zkušebně. Hlavně je tady nesmím nechat, hlásí. Nakládáme aparaturu a odjíždíme do Dukovan.

Začínáme v 19.00 a pokapelu nám dělá TURBO. Za kapelou je velkoplošná obrazovka, zřejmě pro osoby s vadou zraku, na které se vidíme, jak preludujeme. Skvělé! Dámy si spokojeně podupávají do rytmu a vyčkávají na své idoly z Plzně. Pánové si své idoly již našli, a to u stánku s pivem. Také z Plzně! Konec, potlesk, rychle uklízíme cajky, a odměňujeme se pivem. Asi po třech písních kapely TURBO opouštíme krásný areál zámeckého parku. Poslední kapelu GATE CRASER již neslyšíme, protože následující den jedeme hrát do Skaličky u Tišnova a chceme být FIT !........a třešně ???  No ty jsou přece stále ve zkušebně.

                          V sobotu 15.6. odjíždíme již v 15. hodin . Naštěstí je aparatura v autě od pátku, tudiž odpadá nakládání. Dávám si po obědě šlofíka a těším se na večerní akci. Crrrrrrrrrrrrrr!!!...kurva telefon! Pipek: "Prosím tě, vemte mě z lednice ty třešně." Jo, Jo, odpovídám a vyhazuji telefon z okna. Za chvíli mě vyzvedává Tom: " Klémo, volal Pipek ať mu dovezeme ty třěšně." Proto se neplánovaně ocitáme ve zkušebně.   Otevírám lednici a třešně nikde. Tomáš, maje mě za starého slepouna otevírá lednici a žasne. Pivo, rum a okurky. Třešně nikde !  Žhavíme telefon a pan Ingenýr na drátě nám oznamuje, že Pipek byl z těch třěšní tak nešťastnej, že mu pro ně jel do té zkušebny a má je opět v Hrotovicích. Opravdu. V Hrotovicích nastupuje Láďa i s miskou . Okradeni min. o třicet minut směřujeme na M.Krumlov. Pipek nás vítá s připravenou vlastní miskou, přesypávé vysněné plody a odnáší je mámě.

                              Ostrovačice - naše první zastávka na místní benzínce. Doplňujeme  plechovkové tekutiny a míříme na Skaličku. Navigace nelže, a náš soubor se ocitá v krásném areálu zvaném Na výletišti. Zvukaři Míra Tomšík a Míra Tomšík  /otec a syn/ připravují PA aparaturu. Vítá nás Honza, pořadatel a člen kapely L.A.Beat, seznamuje nás s výčepním zařízením, se stánkem s gulášem a klobáskama, a s ostatními rockery.

                                Půjčuji bicí svému italskému kolegovi z kapely PERMANENT RISK. Poté dáváme svůj set my, následuje L.A.BEAT, AWAKE a akci končí kapela ASSY ROCK. Skvělý večírek, skvělá atmosféra, skvělý zvuk, pořadatel nás obdarovává litrovkou rumu, které se ochotně ujímá pan Ingenýr. Děkujeme Jarušce za láhev domácího mandlového likéru. Všem chutnal, jen Pipek se divil, že to není vyrobeno z třešní. Za rozbřesku si dáváme kávu a pivo opět v Ostrovačicích.                   Už dnes se těšíme na příští ročník SKALIČKA FESTu.

                                                                                                                  Kléma

 

                                               PIVNÍ SLAVNOSTI NA ZÁMKU

                                MOR.KRUMLOV 8.6.2019

                       Kam jinam pozvat heavy-beer-rockovou kapelu, než na pivní slavnosti. Odpolední termín koncertu  a žízeň nás donutili dát si sraz ve zkušebně již ve 13 hodin. Naloženo máme coby dup /krásná čeština/, a celá kolona vyráží směr M.Krumlov. Dodávka směrem na Dukovany, a já s Rudolfem směrem na  Rešice. To budou chlapci koukat jak jim natrhneme triko. Řítíme se do obce Vémyslice a hle, uprostřed silnice stojí motorizovaný četník se zapnutým majákem. Jásáme, že naše popularita nám vynesla policejní ochranku. Prd! Od vémyslického koupaliště vyrazil peloton čítající asi stovku cyklistů. Stoprvní vyráží zmíněný četník a na stodruhé příčce my. A tak se z nás rázem stala posádka doprovodného vozidla.

                         Do M.Krumlova dorážíme se značným zpožděním. Chlapci z kapely mají již v rukou kelímky s pivem a smějí se nám. Blbouni! Z dálky na nás mává pan Radek Nedopil ze stánku pivovaru Krum, čepuje nám polotmavý ležák a objednává si song Destilátor z naší poslední desky. Dalším příjemnýn zážitkem je zjištění, že mixpult bude obsluhovat Karlos Vodička. Stavíme pódiovku, zvuková zkouška, další pivko, vše podle plánu. Pár minut po 15. hodině začínáme Kobrou 12 a o půl šesté končíme rozlučkovými Blázny. Počasí skvělé, pivo studené, zvuk na jedničku a půda je připravena pro kapelu BOBR BAND.

                          Chlapci si dávají další pivko, já a Ruda odjíždíme ještě na další kšeft do Petrovic, coby členové kapely POSLEDNÍ DECH.   Jóóó  je to řehole!

                                                                                                            Kléma

 

 

 

                  Hotel M.Krumlov 20.4.2019      +  KERN 

 

                   Huráááá řídí Ruda, mám radost, zase se povezu. V Hrotovicích nás již očekává pan Ingenýr. Zatím, co do vozu nakládá kytaru, kocháme se pohledem na jeho jachtu na podstavci za domem. Zřejmě již dlouho nevyplula, protože je porostlá lišejníkem i z jižní strany. Přes to obdivujeme Vladimírovu zručnost, protože si jachtu postavil sám a brázdil s ní vody pžehrad Orlík, Dalešice a pod.

                    Zkušebna, nakládání krámů, odjezd směr M.Krumlov.

                   Na sále je již připravena aparatura, chystáme pódiovku a o půl osmé máme po zvukové zkoušce. Popíjíme Březňák a Starobrno a něco málo po osmé začínáme. Pod námi se objevují první trička s krokodýlem sál začíná pomalu hýřit. S přibývající- mi pivky přibývají i rokeři pod pódiem. Díky, Krumlov opět nezklamal. Je 22.30 a náš set končí. Výměna nástrojů a nastupuje Kern. V kapele je už pouze jediný zakládající člen Slávek Karásek. Basu obsluhuje mladá zástupkyně něžného pohlaví, a hle! za bicími Slávek Fric /ex. Titanic/. Doplňujeme rezavé tekutiny a po půlnoci odjíždíme.

                   Ona, je přece jen cesta do Rouchovan daleká!                           Kléma

 

                                  MAXIM...CAYMAN...OCELOT...6.4.2019

 

                Je sobota 6. dubna a blíží se hodina srazu. Tom mě vyzvedává dokonce o patnáct minut dříve než bylo domluveno. To nebývá zvykem. Ve zkušebně už na nás čeká pan Ingenýr, nakládáme pouze pódiovku a bicí, a vyrážíme směr Moravský Krumlov. Při příjezdu ke klubu Maxim zjišťujeme, že nemáme Rudolfa a pokračujeme směr Rakšice. Pipek prý dojde po svých, protože dálkové pochody jsou jeho koníčkem. Již podruhé přijíždíme ke klubu Maxim. Zavřeno! Naštěstí si vzpomínáme jak nám Pipek vykládal o nové hospodě na náměstí. Za chvíli už sedíme v restauraci U Matěje. V našich útrobách mizí první Gambáče a Radegasty. Při druhém kolečku nás usměvavá servírka ujišťuje, že se večer určitě uvidíme. Do hospody vchází poslední člen kapely- Pipek. Ty máš čuch jak pes, smějeme se mu. A kde jinde bych vás, volové, asi měl hledat?!?

                Večer začíná pěkně. Poté, co jsme vyhlásili žízni válku, suneme se do klubu Maxim, kde je již příprava akce v plném proudu. Óóó jaká to pocta? U mixážního pultu sedí Karel Vodička, bubenická to legenda kapely Kern. Pohoda. Zvučíme, doplňujeme tekutiny a přesně /tak, jak to má být/ ve 20.30 začínáme. Představujeme se s lehce obměněným repertoárem. Mezi křepčícími fanoušky je vidět minimálně desítka triček s logem Cayman. Příjemný pohled. Hlavně na dámské hrudníky.

                Náš set se chýlil ke konci a tak jsme vyzvali Karla aby si s náma zabubnoval kerňáckou pecku Blízko nás. V tu chvíli dav přímo vřel.  Dlouho jsem si se svojí ženou nezatancoval na Caymanech. Loučíme se tradičně songem o nás - Blázni.

                Po nezbytné výměně nástrojů pokračují naše duše spřízněné - Ocelot. O tom, jak krásnej může být špinavej rock'n'roll nelze psát, to je potřeba zažít na některém z koncertů znojemských metalmotorových bardů.

                Jsou tři hodiny ráno. Apatát je zpět ve zkušebně a kapela se těší opět do M.Krumlova, tentokrát do sálu hotelu, kde bude hrát 20.4. s kapelou KERN.

                                             BUGBÍTU A PIVU ZDAR!!!                          Kléma

 

                                                 NAŠIMĚŘICE  16.2.2019

 

                  Jeden z našich nejvěrnějších fanoušků "Kalenďák" slavil krásné kulatiny, ke kterým mu gratulujeme a o to máme větší radost, že nás k této oslavě přizval. Vezeme poprvé náš fungl nový digitální mix, proto máme sraz již o půl páté. Dodávka je nacpaná po strop, a to nevezeme prakťák pod bicí. V Krumlově nastupuje Pipek, v Rakšicích Ruda, a soubor, konečně kompletní, pokračuje v cestě.                                             Jsme na místě. Oslavenec nás vítá a seznamuje nás s výčepním zařízením. Jeho paní, poté co si pohledem změřila mě a Pipka, nejurostlejší chlapce z kapely, se zeptala zda nemáme hlad. Z kuchyně místního kulturáku vonělo pečené maso, prohlédl jsem si tácy plné uzeného masa a domácích klobás, polkl slinu, a vlídné paní domácí řekl, že připravíme nejdříve aparaturu a potom se určitě ozveme.                                                          Dál se akce vyvíjela následovně: Rock, klobásy, rock, tvarohové buchty, Starobrno, rock, maso na kotlíku, Starobrno, uzené maso, Starobrno, rock, povidlové buchty, rock, Starobrno, domácí okurčičky....... Po půlnoci už jenom Starobrno a rock.                    Usuzuji, dle křepčících gratulantů i oslavence, že se akce líbila, mezi návštěvníky skončilo několik našich triček a čepic. Jednu kšiltovku naše nová fanynka ocenila třemi stravenkami Ticket-Edenred. Chlapci si ze mě dělali prdel,  jestli ty stravenky platí taky v hudebninách!? Končíme tradičně songem Blázni. Balíme, nakládáme, v útrobách umělců mizí poslední Tullamorky, rumy a slivovičky. Já si míchám poslední drink-minerálku s citronem, protože obsluhuji volant. Loučíme se a Našiměřice necháváme za sebou. Děkujeme za pozvání na tuto akci, neděkujeme tentokráte zvukaři, ale Tomovi za skvělej zvuk. Konečně doma. Je 5:30.

                                                                                                                  Kléma

 

                                                Music club MAXIM - M.Krumlov   2.2.2019

 

                           Na první akci roku s námi bude hrát rouchovanská kapela BRUTALLY VITAL. Naše dodávka řízená Tomem plní funkci sběrače raněných umělců. Vyjíždíme směr Hrotovice pro pana Ingenýra. Raději ho o tom telefonicky informuji, abysme dlouho nečekali. Stojíme před domem Navrátilových a Tom začíná být nevrlý: Tak kde kurva je?! Po deseti minutách vychází ze dveří Láďova dcera a oznamoje nám, že jede do divadla. Na to ji navrhuji, že může jet snáma, že tam bude taky dobrý divadlo. Nenechá se zviklat a nasedá do vozu svého chlapce. Ze dveří se ozve: Čest! Bůh! a náš kytarový mág nastupuje do připraveného vozu.

                              Ve zkušebně nakládáme pouze bicí a kytarové cajky, protože akci bude zvučit zvukař, tudiž nemusíme tahat ostatní krámy. Cestou se stavíme u Toma, protože doma zapoměl basu /dost podstatná věc pro basáka/ a řítíme se na Krumlov. Zastavujeme na benzince abych si koupil baterie do foťáku a bagetu. Pan Ingenýr vstupujíc do dveří volá: Nebyl tady Ruda?!?! Pumpařka pouze vykulila oči a špitla: Ne jenom Fanda. Řechtáme se jako koně, Tom prohlašuje že nemůže zapnout své kožené kalhoty, zakupuje si asi pět tyčinek Mars a odjíždíme. Volám Rudovi, že vjíždíme do Rakšic. Ruda čeká se svou sedmistrunkou před domem, naskakuje a já volám Pipkovi. Jo, jo už du, řekne a zakašle pěvec. A opravdu! Po čtvrt hodině mizí v útrobách dodávky. Je opět nemocný. Heká, prská a kapénková nákaza dopadá na ostatní členy i rockovou aparaturu. Jsme na místě. Zvukař Jirka Jelínek taky, takže je vše v pořádku. Transportujeme aparaturu do klubu, Pipek naříká, že je nemocnej a stěží vleče stojan na mikrofon. Pořadatelé naráží soudek.

                                 Klubík se zaplňuje, přijíždí asi desítka fanoušků z Rouchovan, do půllitrů se čepuje Bžezňák. Náš set se celkem zdařil a o půl dvanácté předáváme žezlo BRUTALLY VITAL. Z mladých muzikantů čiší energie a valí z pódia jeden hit za druhým. Jejich set končí po druhé hodině. Shodujeme se na tom, že to byl skvělej večírek, nakládáme nástroje, dáváme si pivko na rozloučenou a vyrážíme směr Rouchovany.

                                                                                                     Kléma

                                

                             

                

 

 

                                                        2x  CAYMAN + OCELOT   

                              1.12. Music club MAXIM M.Krumlov, 15.12. BOOMERANG H.Mašůvky

 

                          Omlouvám se, že reportáž z posledních akcí roku píšu až teď, ale dřív to nešlo. Rekonvalescence organismu po dvou koncertech s kapelou Ocelot si žádá čas. 

                            Maxim, krumlovský klub se celkem pěkně zaplňuje, kapela už má hrát, a on pan zvukař nikde. Hola,hola co se stalo? Technika odpoledne zvučí na krumlovském náměstí jakousi akci pořádanou městem a proto dochází k mírné časové prodlevě. Jak asi tráví rokeři volný čas? Samozřejmě popíjením zrzavého moku. Samožřejmě ne všichni.  Pan Ingenýr jako jediný pije vodku.

                            Hurá! Je nazvučeno, a po jednadvacáté hodině začínáme. Fanoušci se samozřejmě nezlobí, protože si volný čas krátili také pitím alkoholických pochutin, a nejvíce nás těší, že se další z nich stali majiteli našich triček a kšiltovek. Není třeba všechny úspory prochlastat! Na place pod pódiem se objevují členové Ocelotu, kteří právě dorazili. Zdravíme rodinu Clívstounových, připíjíme si na šťastné setkání. Asi o půl dvanácté předáváme chlapcům pódium i aparaturu. Dáváme si pěnivý mok a necháme se unášet na tónech romantické muziky souboru Ocelot. Já si například libuji v tom, jak krásně zní moje bicí souprava, když na ni hraje Pájka.

                            Vše končí kolem druhé hodiny po půlnoci. Těšíme se na další akci do                                  Hlubokých Mašůvek.

 

                             BOOMERANG - poslední akce roku. Moc děkujeme za pozvání na metalové vánoce do klubu v Hlubokých Mašůvkách. Z obce Rouchovany jsou vypraveny tři posádky os.automobilů. Nakládáme nezbytné nástroje ,činely a šlapku velkého bubnu, Pipkův noťas s texty, zapomínáme logo Cayman a následujeme rouchovanské rokery. Kurva to je kosa! Zapínám topení svého japonského vozu naplno a valíme směr Znojmo. Počasí vůbec nepřipomíná krajinu okurek a  viné  révy.                                            Asi deset kilometrů před cílem naší cesty vyprošťujeme ze struhy jednu z rouchovanských posádek a společně  dorážíme do Mašůvek. U vstupu nás vítá Šnek a Jeníček /dva poslední schopní pořadatelé na Jižní Moravě/. Sálem už burácí znojemská GILOTINA, která je kurevsky dobře nabroušená. Malá přestávka, pivo a pódium patří OCELOTům. Jindra všem popřeje pod stromečkem "pěkný hovno" a chlív může začít. Klasika, Lemmy si nahoře v pekle kroutí štěstím licousy a fanoušci se válí na parketu. Krásný, milý a příjemný host večera - ŠTĚPÁNKA SCHNEIDEROVÁ dává s kapelou tři pecky. Skvělý koncert.

                                            Další skvělá kapela - POP KILLERS. Vlasta Zahrádka se svým bandem opět nezklamal a  songy se z pódia řítily jako lavina. Před zasypáním mě zachránil úprk do výčepu. Jedno pivko, pár vět s Petrem  za pípou  a jde se na plac.                                     Začínáme klasicky:"Kobrou 12" z našeho posledního alba  a osvědčenými Judas Priest. Dav se baví, křepčí a haleká. Na pódium přichází hosté HEINRICH a ŠTĚPÁNKA a večer finišuje. Jeden přídavek, druhý, třetí a je půl třetí. Konec. Omlouváme se zvukaři za to že nemohl být ve dvě hodiny v posteli, děkujeme Jindrovi za pozvání na tuto skvělou akci, velký dík Standovi za skvělé fotky a hlavně dík všem, kteří se přišli bavit. Kapela CAYMAN přeje všem úspěšný rock 2019 !!!                                                                                                                        Kléma

 

                                    KAČA   2018           Rouchovany 24.11.2018

 

                            Akce pořádaná jako přehlídka rouchovanských rockových kapel se konala v místní sokolovně.Tato akce začíná pro pořadatele  již v měsíci dubnu a to podáním žádosti na obecní úřad. Vrchnost se k žádosti o finanční podporu akce vyjádří neprodleně do stodvaceti dnů. Jedná-li se však o rok volební a vše ostatní nabývá na vážnosti, rozhoduje se čtrnáct dní před plánovaným termínem pořádání. To už se hlásí zamluvený zvukař, zajišťuje se sál, personál do výčepu, tisk a rozvoz plakátů a pod. Hektické!

                                  Tentokráte nemáme sraz ve zkušebně, ale až na místě, protože jako místní, transportuji aparaturu a prakťák (pódium pod bicí), za pomoci kolegů umělců z ostatních kapel již v deset ráno. Tímto činem ulevuji Tomovi od půldenního vyklízení dodávky.     První hodina, je cena vstupného za pade a potom za sto. Takže první kapela nehraje pro prázdný sál, a to je příjemné. Po kapele SATYR hraje BLEEDING HEART a jako třetí CAYMAN. Pěkně, asi stovku návštěvníků připravíme pro VANDEROY a akci končí kapela BRUTALLY VITAL.Závěrečná exhibice zúčastněných bubeníků byla třešničkou na rock-metalovém dortíku! Díky za zvuk, který se nakonec podařilo vychytat, díky za grilovanou klobásku, díky za Poličku 11 na kterou jsme si nakonec zvykli a díky OÚ Rouchovany za podporu.

                                     Odvozu aparatury se ujímá pan Ingenýr se svým vozem a mým přívěsným vozíkem. Nakládáme prakťák (pódium pod bicí), koberec pod bicí,  kytarové bedny, kytarové zesilovače, bicí, kabely, propagační servis ......kytary hážeme na sedačky a odjiždíme směr zkušebna. Pipek nakládá do své Škodověnky mikrofon a hbitě nás následuje.           Už se zase těšíme na další štaci.

                                                                                                                  Kléma

 

                                                      Music club  MAXIM 10.11.2018

    

                                     Moravský Krumlov a club MAXIM je naše pravidelná štace. Tentokrát nechal pořadatel výběr druhé kapely na nás, a tak  s námi jela kapela BRUTALLY VITAL. Chlapci leč mladí, ale o to více plni energie, mile překvapili nejen nás, ale i rockery pod pódiem.Akci jsme též zvučili a proto bylo příjemné, když nám muzikanti z BV pomohli s transportem aparatury.

                         Myslíme si, že návštěvník  mohl být spokojený, a zřejmě byl, protože obě kapely několikrát přidávaly. Z výčepních kohoutů plnil sklenice Březňák-další plus večera. Pouze škoda,že MAXIM nenabízí něco k snědku. Naštěstí se nás sželelo naší   věrné fanynce Aničce, která nás obdarovala pěti, pěkně masem narvanými tortillami.

                        V letošním roce nás čeká MAXIM ještě jednou, a to 1.12. společně s kapelou  OCELOT.  Tak si nenechte ujít tento nevšední zážitek !!!

                                                                                                              Kléma

 

                                    Rakšice          3.11.2018

 

                       Další člen kapely dozrál do padesátky.Sice o tři roky později než já, a to má u mě schovaný, slavil půlstoletiny Ruda. Takže jsem do auta naložil bicí soupravu,sud piva a vyrazil jsem gratulovati. Hned po otevření dveří rakšické hasičárny jsem byl starostlivou Rudolfovou Romanou dotázán, zda si dám řízek vepřový nebo kuřecí. Je vidět, že už mě zde znají, protože na mou odpověď "to je jedno", přistál přede mnou na stole talíř o průměru půl metru a na něm řízky vepřový i kuřecí o velikosti sloních uší, doprovázeny půlkilogramovou porcí bramborového salátu.  Protože, jsem chlapec slušně vychovaný, všechno jsem pozřel, zajedl zákuskem s krásným názvem Nebe v hubě a jal se  připravovati bicí soupravu ku hře. Toto nebude jednoduchý večírek. Mezi gratulanty jsou i kapely CAYMAN a  POSLEDNÍ DECH a buhužel obě hudební tělesa mají společného bubeníka. Mě!

                           Připíjíme slivovičkou na zdraví oslavence a hrajeme, pijeme, jíme, pijeme, jíme ,hrajeme, jíme, pijeme,gratulujeme, pijeme, jíme, hodujeme, veselíme se, pijeme a jíme. Skvělé. Chvilku hraje Poslední dech, chvilku Cayman, k půlnoci se muzikanti tak střídají, že žádná kapela už nemá pevnou sestavu.

                            Ještě bych rád závěrem řekl jednu věc.Pro mě, měla tato oslava ještě jeden důvod ke zvednutí číše.Letošní rok je významný tím,že s Rudem hrajeme spolu třicet let,a já jsem za to moc rád.

                            Děkujeme hostiteli a Romaně s kolektivem za to,že se starali o naše močové měchýře a žlučníky. A už nyní,se budeme těšit na další padesátku. Pipku, šetři seš na řadě!!!

                                                                                                             Kléma

                                                                                         

 

 

                                                      NAD KOVÁRNOU   Ivančice 20.10.2018

 

                        Původně jsem chtěl napsat nadpis černou barvou, ale asi by nešel přečíst. Tato akce byla pořadatelem zrušena, my však pevně věříme, že pouze přeložena, na pozdější termín. Krásně opravená hospoda Nad kovárnou, po rekonstrukci sál s velkými krbovkami, usměvavé servírky a příjemný pan provozovatel. Jako bonbónek je zde čepované Starobrno. Chválím, protože jsem tam byl !

                                   Proč byla akce zrušena ?  Protože sousedka namá zřejmě ráda bigbít, a tak vysírá kde se dá. Jednou na městském úřadě, jednou na hygieně......  Pamatujeme si dobu kdy všem vadilo vše. Nevím,zda se v tomto případě jedná o Burešovu fanynku, nebo pouze o zapšklou megeru, která závidí mladému podnikateli jeho nadšení a elán, ale určitě vím, že nás tímto chováním pěkně sere.

                         Přes to, ji rádi uvidíme na některém z našich koncertů.

                                                                                                                    Kléma

 

                                                          MAŠIMĚŘICE  2x60                 22.9.2018

 

                Na tuto akci jsem se obzvlášt těšil, protože jsem neřídil a zaslechl jsem, že  se bude podávat rožněný vepřík a čepovat Plzeňské pivo.  Zde je patrné, že se jednalo o narozeninovou pařbu. Ano, ale o dvojnásobnou. Kulatiny slavily  dvojčata, pánové Jožka a Zdena. Věk gratulantů byl od 5 do ?????? roků.Velký zájem byl o naše trička. Nejmladší návštěvnice měla  velikost M až na zem  a naopak urostlý chlapík měl 4XL jako bodýčko.  Jedna dáma, dokonce, koupila pro manžela naše tričko, protože mají doma koně, který se jmenuje Cayman a taky se tak i píše. Představa, jak statkář v našem triku vyváží na kolečku chlévskou mrvu nás zavedla až do výčepu.Někteří umělci hořkost v ústech spláchli Tullamorkou.

                  Akce skvělá, hráli jsme asi do půl třetí a jelikož jsme si vše zvučili sami, a tím pádem jsme vezli veškeré krámy ze zkušebny /kromě ledničky/, dorazil jsem domů o sedmé hodině ranní. Vypadá to, že se do Našiměřic,  asi na Josefskou veselici vrátíme.Děkujeme oslavencům za pozvání a za skvělý večer, a do další šedesátky přejeme hodně zdraví a dobré muziky.

                                                                                                                        Kléma                                           

 

                                          LYRA-FEST  Ivančice Na Réně 30.6.2018

 

                    Díky za pozvání na skvělou akci ! Soutěž Lyra oslavila své dvacáté narozeniny vskutku famózně. Perfektní zvuk, světla,velkoplošná obrazovka..............      a hlavně výkony všech zúčastněných.                                                                                                  Bylo nám ctí hudebně doprovodit Michala Neterdy, Lukáše Mlčocha, Karla Dvořáka a samozřejmě Dášu Čeperovou, která má tohle všechno na svědomí, a slíbila nám, že na nás nezapomene při pořádání festivalu za dalších dvacet let.                                          Dalším příjemným překvapením pro nás, byla prezentace pivovaru KRUM, grilováné masíčko....................

                 Jak sami vidíte, tato akce byla stoprocentní po všech stránkách. Proto doporučujeme navštívi stránky www.lyra-soutez.cz. Stojí za to !

                                                                                                               Kléma

 

 

                                                   ROCK NIGHT OPEN-AIR   Rybníky 23.6.2018

 

              KOSA,ZIMA,KLENDRA,SIBIŘ........nejčastěji používaná slova červnovou sobotu dne třiadvacátého. Meteorologové se s předpovědí nemýlili a kapela odehrála velmi studenou noc.Připočteme-li ještě fesťák v nedalekých Pohořelicích, neměl pořadatel na růžích ustláno. Přitom akce začínala tak pěkně.Vyrážíme z Rouchovan, pan Ingenýr má radost z nové kytary JACKSON /šipka/, na benzince ve Vémyslicích vlažíme ústa plechovkovým Starobrnem, ve sportovním areálu v Rybníkách nás vítá zvukař Petr Jelínek slovy: "Kolik tady dneska bude zvukařů, vy blbouni?"                                       Došlo k tomu, že já jsem objednal zvukaře Petra Jelínka a pořadatel zvukaře Jiřího Jelínka.Všichni mluvili o tom, že akci bude zvučit Jelínek a najednou bylo víc jelenů než na honu. Naštěstí to dopadlo dobře a akce mohla začít.                                                   Startují  moravskokrumlovští VYPNI!, poté hraje ELBERETH a akci končíme my. Pár songů  s námi zpívá  Miloš Hořínek z výše jmenovaných Elbereth. Ti, kteří přežili pod pódiem do téměř půl třetí si zaslouží náš obdiv.                                   Nakládáme aparaturu, pomlouváme popové umělce a  dáváme si ještě jedno pivko na cestu. V 05.00 míjíme ceduli Rouchovany. Končí další dvanáctihodinový večírek.

                                                                                                          Kléma

 

                                               ROCKOVÝ  RACHOT    Loukovice 21.4.2018

 

                  Protože se minulý týden otřel o naši dodávku jakýsi kamion a ta posléze putovala do servisu, dopravu zajišťuje náš nejvěrnější fanoušek Mates. Vyrážíme směr Loukovice. Jedeme se značným předstihem, abysme si poslechli všechny kapely a akci si řádně užili.                                                Krásnou  vesničku, která se proslavila zejména tím, že se v ní narodil bubeník kapely Ocelot Pája, nacházíme na první pokus a míříme k největší budově v obci. Kulturák! A opravdu. Před vchodem se to hemží těžkooděnci v kůži a džískách. "Jsme tady dobře?" Hulákám  z okénka auta a metloši zvedají své plastové poháry k nebesům.                                                                                        Z útrob sálu je slyšet zvučení bicích a další příjemná zpráva přichází z výčepu, a to, že se čepuje Hostan 11°.                                                                                                                                   Jako první nastupují překvapivě POP KILLERS se svým lehce pokráceným setem. První dvě skladby zvukař ladí zpěv a mejdan může začít. Druhý hraje OCELOT. Standartně dobré vystoupení, jak je u této čtveřice zvykem. Vychutnáváme si rock'n'roll a Hostan. Potom se ozval prázdný žaludek, tak jsem zavítal do podzemního výčepu zvaného Peklo. Jitka, žena to příjemná, připravila hladem trpícímu rokerovi řízek z čuníka, chléb a okurčičku. Co víc si na rokové akci přát. Fotím se s Vlastou Zahrádkem a v domění, že se blíží bouřka prchám nahoru na sál. Tam právě hrají seveřané SOUL MASSACRE. Ta něžná blondýnka, kterou všichni celý večer nenápadně okukovali, právě chroptí do mikrofonu. Vybavují se mi HOLY MOSES, kteří, když jsem je  poprvé pustil v hospodě vyvolali názor, že ten borec brutálně zpívá. Dalo to práci přesvědčit štamgasty, že se jedná o dívčí "hlásek".

                    Chvilku po půlnoci hrajeme my. Chlapci hrají v nových tričkách, jen já a Pipek si musíme počkat na tu správnou velikost. Pan inženýr se představuje v nových kalhotách rockového typu. Dáváme dva bloky asi po deseti skladbách a kolem druhé končíme. Děkuji Pájovi za zapůjčení bicí soupravy, přidáváme si na cestu ještě jeden řízek, loučíme se a opouštíme pohostinné Loukovice. Pořadatelům fandíme a doufáme, že i přes nižší návštěvnost uspořádají další ročník ROCKOVÉHO RACHOTU.

                                                                                                                           Kléma

              

 

 

                           Music club MAXIM Mor.Krumlov 14.4.2018

              Po zimní pauze plné plesových akcí a sportovních radovánek jedeme opět    do M. Krumlova. Hrajeme s kapelou Tabák-Kabát revival. Až budu psát knihu na téma  "Zbytečnost revivalových kapel" určitě si na chlapce vzpomenu.  Jarda Konáš v pořadu Hudební masakry říkal, že u nás napočítal třicet revivalů kapelyKabát. Neuvěřitelné.                     Náš západní blok kapely zdárně naložil aparaturu a nástroje a v 18 hodin  vyráží na východ, směr M.Krumlov. Míjíme značku oznamující začátek obce a asi pětset metrů před cílem zastavujeme na čerpací stanici. Tankujeme naftu a Budvar.                         V klubu Maxim se pilně uklízí po páteční diskošce a nás čeká transport aparatury do podzemí po odporných schodech. Jak já ty schody nenávidím.                                     Seznamujeme se se zvukařem, radujeme se ze Starobrna na čepu a náladu nám kazí pouze stav prvního finálového zápasu-1:3 v neprospěch Komety. Zdenda, přadatel akce nám čepuje další pivko a uklidňuje nás se slovy "Dneska příjdou až po hokeji, zapít smutek." A opravdu. Začínáme v devět a klubík se pěkně zaplňuje. Přijíždí kamarádi z Rouchovan a v první lajně se prsí fanynky v našich nových tričkách. Úžasný pohled!!! V deset je klub zaplněn zcela.                                                                                  Bavíme se, baví se i křepčící rockeři pod pódiem. Skvělá akce.              

                 O půlnoci nastupují hlavní hvězdy večera Tabák-Kabát revival. Chlapci hrají na naši pódiovku, na naše bicí. Ve dvě hodiny berou honorář a roha. Úprkem opouští pohostinné útroby klubu Maxim. Nashledanou!

        

       A my se již těšíme na příští víkend do Loukovic na ROCKOVÝ RACHOT.

                                                                                                               Kléma                      

 

                                                                         

Halóóóóó,halóóóóó !!! Trička jsou konečně na světě !!! Velikost M.......až.......4XL

                            Tričko CAYMAN,tričko pro každou příležitost

                            Tričko CAYMAN,tričko pro celou rodinu !!!!!!

                                                                                                                       29.12.2017

                                                                                                                  VEDROVICE

Taková malá oslava skromných narozenin....

 

               Náš kamarád a fanoušek Pavel Honek slavil krásné půlstoletiny.

Když jsme přijeli před místní sokolovnu/asi kolem osmnácté hodiny/zaujala nás záře,která se linula zpoza budovy.Se strachem,že hoří,opatrně vjíždíme do areálu.A hle, ono se na grilu opéká prasátko!Ruda ještě za jízdy vyskakuje z dodávky,odtrhavá čuníkovi kýtu a schovává se s ní za blízký keřík ,kde se oddává nezřízenému hodování. Kdo by to do tohoto čtyřicetikilového rokera řekl.Já jsem si naopak jist,že po vánočním hodování budu mít co dělat,abych si připravil nástroj a odcházím stavět svoji bicí soupravu. Ohýbám se opravdu těžce a proklínám všechny ty kapříky,saláty,chlebíčky, zázvorky a perníčky.                                                                                            Oslavenec se nám svěřuje,že si celý život přál uspořádat zábavu,a proto si to splnil na své padesátiny.Aparatura je připravena,pódiovka taky a stejně tak mistr zvuku Petr Vondra.Ve dvacet hodin,pro stovku gratulantů hrají ACCEPT revival band.Pavouk s Fofáčem mají kytary řádně nabroušené,zpěvák skřehotá jako trpaslík Udo a rytmika šlape na jedničku.Poslouchám pár skladeb a odebírám se do šatny,kde se připravuje Ocelot.Jeníčku,máš nějaký splín!Oslovuje mě Jindra .Bolí mě nějak držka, odpovídám a Jindra mě nalévá ořechovku,sobě samozřejmě taky a se slovy" zkurvený vánoce",připíjíme si na naše zdraví.OCELOT gratuluje asi patníctiválovým setem, během kterého si dávám ještě několik ořechovek.Hurá!!!Jsem vyléčen!!!

           Protože náš set je poměrně dlouhý,rozdělili jsme ho do tří bloků po deseti skladbách.Pavlovi samozřejmě gratulujeme a jako bonus s námi zpívá Jindra písničku Alkoholik. Pivo a rum-fernet a rum...... zpívá celej sál.Ve dvě hodiny je dohráno. Balíme,nakládáme aparaturu a opilé kamarády,pojídáme něco málo ze švédských stolů, loučíme se a děkujeme Pavlovi za skvělou akci.Připravujeme se k odjezdu,ale nedostává se nám místa.Zjišťujeme,že máme v dodávce cizího pasažera-dívku. Pipek svým milým hlasem oslovuje dámu:"Slečno,vypadni ven,jinak nikam nejedu !!!"   Slečna vystupuje,Ruda obsazuje uvolněné místo a soubor odjíždí k domovům.Pan inženýr je chvíli smutný,ale nakonec situaci řeší slovy:"Stejně byla hnusná!!!"

Zbytek cesty si vyprávíme nemravné vtipy o ženách a máme z poslodní akce roku 2017 dobrý pocit.

16.12.2017

BOOMERANG Hluboké Mašůvky

OCELOT slaví 30 let

A je to tady.Touto akcí začal pro mnohé rockery ten pravý advent.Jako první přijel oslavencům popřát jihlavský AUTOBUS, a po něm LADY KATE.

Gotic-metalové  vystoupení však značně pokrátil nefunkční sampler.Zkurvená technika,škoda! .........a už nastupují oslavenci!

Pánové z OCELOTu nenechali nic náhodě a pěkně to do nás rvali už od prvních tónů.Pod pódiem křepčí fans v černých cilindrech s nápisem Ocelot-30,hosté si neberou servítky a Pavouk plive do davu svoje hlasivky.Stará čůza Savana drtí svého fendra do běla, a při skladbě Válení se všichni válí po zemi. Kdybych neměl strach,že už nevstanu,válel bych se taky.Blíží se třiadvacátá hodina,a tak jdeme také gratulovat.

Zavzpomínám jak jsem poprvé ,v roce 1984, poznal Jindru Novotného coby člena kapely Proxima, jak jsme v roce 1994 Na Réně v Ivančicích poprvé hráli s OCELOTEM,jak jsme prostřednictvím několika piv navázali družbu,která trvá dodnes........a protože známe jakým nezřízeným životem žijí rockové šelmy ,nepřáli jsme jim do další třicítky,ale pozvali k účasti na našich padesátinách v roce 2041.Se slovy DÍKY CHLAPCI,ŽE JSTE, jsme začali svůj set.

Pecku Alkoholik/pivo a rum/věnujeme Monice za vynikající gulášek,rouchovaňákům hrajeme  Normálního chlapa a již tradičně končíme Bláznama.

Pokud je na sále ještě někdo s hlavou na pravém místě,musí se mít na pozoru!!Kapela Gilotina je opravdu nabroušená. Punk jak má být!Při poslechu kapely Kůrovec mě napadá text k naší nové skladbě "Pivopunktůra".Nadsázka,odvaz, vše pravda!

Závěr patřil  kapele Paradoxx.Moderně hraná muzika potěšila ,a mě udělaly největší radost texty v češtině.A protože hodina značně pokročila,hledáme se navzájem mezi výčepními pulty a loučíme se s ostatní metalovou sebrankou.Chlapcům-oslavencům děkujeme za skvělý večírek,Monice za guláš, Petrovi za pivo....

Zvěčňujeme naše klikyháky na podpisovou stěnu klubu a za chvíli necháváme Mašůvky daleko za koncovými světly naší limuzíny......... Škoda.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Kléma

 

 

 

                                                                                                                                                                                 2.12.2017

TABÁK a pravá mongolská vodka

A zase jedeme do Moravského Krumlova.Hrajeme spolu s kapelou TABÁK-Kabát revival.Klub Maxim je příjemně vyhřátej a my se potíme u přípravy aparatury.

Nejvíce se potí Vladimír,ale pěkně od začátku: Po obědě mám první telefonát od Rudolfa.Volal prý pořadatel,že mu vypadl zvukař,tak jestli by jsme to nenazvučili my.

Sen o tom,že naložíme pouze nástroje a vyrazíme si jen tak lážo-plážo za kulturou se pomalu rozplynul.To zase bude stresovka. Soubor mě vyzvedává ve stanovený čas a vyrážíme do Hrotovic pro pana Ing.Vladimíra.Asi po dvaceti minutách troubení na klaxon naší dodávky a zvonění u branky,poté co se několikrát ve dveřích mihla nějaká postava se dveře otevírají a vychází jakési zjevení s kufrem.Po důkladném prozkoumání zjišťujeme,že je to náš kytarista.Kufr naštěstí není od manželky ale je to kufr kytarový. Na tváři se mi objevují fialové fleky vzteku."Tys zase do sebe nalil pulčák vodky?Hovado?"Ne,ne,ne,brání se viník,pouze litr vína.Vodku jsem měl včera!

A začíná historka o mongolské vodce:Dostal jsem pravou mongolskou vodku.Nevěděl jsem však jak moc je mongolská a jak pravá,tak jsem po vzoru éry metanolové aféry,kdy neumřeli pouze ti,kteří kromě pančované kořalky pili i tu pravou,zapíjel ono mongolské potěšení českým rumem.Odpověď na zabití!!!

Dodávka je narvaná po strop,zamykáme zkušebnu a valíme na Krumlov.Láďa slibuje,že nebude pít a já věřím,že stěhování aparatury ho probere.

Začínáme s menším skluzem,ale to se dalo čekat.Přijíždí kapela TABÁK a navrhují aby jsme se prostřídali a dali jsme ještě jeden vstup po půlnoci.Nelíbí se mě to,ale nakonec souhlasím.Chci se zeptat Vladimíra,ale ten v šatně není. Ve svém úkrytu v rohu klubu prolívá hrdlo pivem.Na otázku, co to chlastá? Odpovídá,že pivo není alkohol. Náš druhý vstup je hnus všech hnusů a jsme nuceni ho značně pokrátit.Se slovy o ostudě a zkurveném večeru  opouštím pódium.

Nastupují kolegové z Uherského Hradiště.Napájím se Dalešickou třináctkou a pozoruji,že asi někteří taky pili mongolskou vodku. Pokud náš kytarista nehrál nejlíp,tak jejich basák nedohrál vůbec.Hosté klubu,také již značně podroušeni, to ani nepozorovali a halekali: Žíízzeeň a ja jaja jaj.......

A náš Láďa ??? Celou cestu kajícně vyřvával:"Jsem největší vyvrhel!!!" A já jen doufám,že se nikdy nepokusí pít TEQUILU po mongolsku! To onu mexickou lihovinu kopnete do sebe,sůl šňupnete nosem a citron si vymačkáte do očí!!! 

                                                                                                                                                                                                                                                             Kléma

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                 

                                                                                                                                                                              25.11.2017

KAČA 2017   Rouchovany

Letos se akce konala přesně na den, kdy slaví svátek Kateřiny a přesně v den, kdy se konala soutěž Zlatý slavík 2017.Nic co by překvapilo.Kája dostal svého stodevadesátéhopátého slavíka,Zaňáková koulila očima a Hnídek raději ani nedorazil.Všichni, kteří zastávají názor,že je tato anketa o hovně a ne o hudbě vyrazili do rouchovanské sokolovny na šestý ročník přehlídky rouchovanských rockových kapel Kača 2017.

Pořadatelé udělali dobrý tah tím, že vstupné první hodinu bylo pouze poloviční a proto už první kapela hrála pro slušně plnící se sál.

Tou první kapelou byli BRUTALLY VITAL,kapela postavená ze členů Bliding Heart a hostujícího, teprve třináctiletého Davida  Diviše.Sál se baví a první odvážlivci začínají křepčit. Jako druzí nastupují CAYMAN se setem poskládaným z pecek z druhé desky a coverů od Judas,Maiden,Accept.......

Jako třetí hrají VANDEROY.Svůj playlist vytvořili z vlastních pecek a okořenili skladbou Apage Satanas od Arakain.A pohodovka na závěr-SATYR.

Na jedničku zastoupil Milda jak absentujícího zpěváka, tak taky Vaciho,který kapelu nedávno opustil.Dobrá sestava.

Na závěr se většina muzikantů  účastnila společného preludování ve skladbě BREAKING THE LAW  od Judas Priest.

Tato akce neměla chybu.Dík patří zvukařům,bigbíťákům nejen z Rouchovan za atmosféru,OÚ Rouchovany a všem,kteří nám byli nápomocni.

Závěrem ještě jedna důležitá složka a tou je VÝČEP. Výborně vychlazené naše oblíbené Starobrno, buřty na pivu,které chutnaly výborně, s jemně pikantní papričkou a čerstvým chlebem.To jemné pálení kolem řitního věnečku  druhý den stálo za to a dalo se překonat.Díky!

A tak balíme aparaturu a nástroje a ono se stále čepuje.Dáváme si další a další pěnivé moky,protože nikdo toho tolik nevypotí jak rockový muzikant. Naše nástroje ukládáme do dodávky a ono se stále čepuje!Chudák Ruda,který dneska řídí.Ještě několik brněnských piv mizí v načich útrobách a členové souboru, s pocitem dobře strávené noci, odjíždí ke svým domovům.

                                                                                                                                                                                                                                                          Kléma

 

 

 

 

28.10.2017

Music club MAXIM  -  M.Krumlov

CAYMAN   +  OCELOT

Jak již bývá zvykem,koncert s kapelou Ocelot je vždy celým souborem očekáván a minimálně dvě noci nikdo nespíme a pečlivě se na toto setkání připravujeme v našich oblíbených restauracích.Řídí Pipek! Konečně! Jásám a těším se na blížící se večírek.Poprvé ozvučuji svoji bicí soupravu mikrofonama zn.Audix,které mě včera doručil poslíček PPL.

Chudák Tomáš! Zapojuje světla,mixpult,mikrofony a zvučí bicí.Ostatní členové kapely ho s pivem v ruce sledují a druhou rukou se dloubou v nose.Nedivím se,že je Tomáš nasranej, mobilizuji zbytek kapely a stavíme mu jeho basovou aparaturu.Konečně se převlékáme z pracovního do koncertního a vše může začít.Startujeme skladbou Kobra 12.Klub se začíná pěkně zaplňovat. K tomu samozřejmě pšispěly i dvě automobilové osádky z Rouchovan.Díky! Fofáč objednává Jindrovi jeho "oblíbenou" skladbu Princess od kapely Accept,kterou hrajeme se škodolibou radostí.

Po třiadvacáté hodině přenecháváme podium kamarádům z kapely Ocelot. Říznej motormetal!Kapela šlape jak "švýcary".Trošku zlobí bedny a utápí se zpěv,ale do příště to snad dáme dopořádku.Musíme poděkovat Fofáčovi,protože díky jeho plnému močáku dělá kapela přestávku a návštěvníci slušně zaplněného klubu se můžou odebrat do baru k doplnění tekutin.Vypili jsme čepovaného Krakonoše,Pardála a Poličku.Lahváče Budvar a Heineken taky vzali za své,a tak balíme aparaturu a odjíždíme směr Rouchovany.

Skvělý večírek,který v mém nitru zanechal hlubokou rýhu.Nebo to bylo na slipech??Nevím přesně,rozhodně se ale těšíme na oslavu třicátin kapely Ocelot do klubu BOOMERANG v H.Mašůvkách. Nesmíte si 16.12.2017 nechat ujít tento rockový svátek!

                                                                                                                                                                                               Kléma

 

 

 

 

23.9.2017

KRUMLOVSKÉ  BURČÁKOBRANÍ

Jak jsem v minulém příspěvku psal,že má dnes chcát,tak se taky stalo.No nic,pořadatel nevolá, takže se asi žádná změna nekoná a kapela v 17.00 nakládá ve zkušebně aparaturu.Vyrážíme.Pokud jsem si minule utahoval z Tomáše,že jsme lehce bloudili,tak se mu hluboce omlouvám.Dnes řídím já a klidně můžu tuto kapitolu nazvat:"JAK JSEM  ZAPOMĚL NA RUDOLFA" Odpoledne mě volal Ruda,abych ho vyzvedl doma,protože prší  a on leč je místní nenechá si zmoknout obě kytary.

Slibuji a zavěšuji.Přijíždíme k bráně krumlovského zámku a pořadatel nám ochotně otvírá a posílá nás do útrob areálu.Laďa vyskakuje ještě za jízdy a utíká ke stánku s pivem.Jeho poslední slova byla:"Jeníku, nezapoměls na Rudolfa???" Tom odjíždí pro nedočkavého Rudolfa, já mu otvírám bránu a pořadatelům vysvětluji, že jsme zapoměli kytaristu.

Klepou si na čelo-nevím proč?!

Odcházím se napravit jedenáctistupňovým Rychtářem.Přijíždí konečně Ruda,přichází Pipek a všichni se setkáváme u pivního stánku.

Na pódiu se  připravuje kapela DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND a pod pódiem se staví kulisy pro divadelní společnost Petrovické ženy.Přestává pršet a hra Limonádový Joe může začít. Nastupují dámy v dobových kostýmech s naducanými dekolty a pětistovka návštěvníků je jejich. Odhazuji kelímek s nedopitým pivem, a prodírám se davem do první lajny.Je zima!A na některých dámách je to dokonce vidět.Krásné!!!

DĚDA MLÁDEK zvučí a spouští svůj set.Obdivujeme profi zvuk a zpěvové linky jednotlivých členů kapely. Mě zaujal hráč na valchu, a to hlavně pro skladnost svého nástroje. Dědkovci přidávají dva kusy a asi po deseti minutách mají sbaleno. Chlapci,jdeme do práce!!!

Stavíme bicí a pódiovku,zvučíme a o půl deváté začínáme kouskem Kobra 12. Opět začíná chcát. Avšak vynalézavý rockový fanoušek se jen tak nevzdá. Jeden odvážlivec přitáhl slunečník s betonovým podstavcem pod pódium a vzápětí ho další následovali. Posíláme dolů sedmnáct válů dva přidáváme a akce pomalu končí. Nakládáme aparaturu a odcházíme na gulášek. Děkujeme pořadateli za pohostinnost, zvukařům za skvělý zvuk, nakládáme Rudolfa a odjíždíme.

Zdárně opouštím kruháč a valím si to po výpadovce na Rouchovany. Vtom slyším z Laďových úst:"Jeníku,nezapoměls na Rudolfa???"

No kurva!Otáčím dodávku a odvážím kolegu umělce  k jeho domovu. "To nemůžeš nic říct?? "osočuji se na Rudolfa a odpověď mě zcela odzbrojuje." Víš Jendo, já jsem už tak dlouho nebyl v Rouchovanech."

                                                                                                                                                                  Kléma

 

 

 

 

16.9.2017

LETNÍ NOC-MOTOKROSOVÁ TRAŤ MIROSLAV

Po srpnových prázdninách,kdy soubor čerpal nové síly, někdo při rekonstrukci vlastního obydlí, jiný na fušce, někteří odvážlivci dokonce na dovolené, konečně zase vyrážíme Tomášovým dodávkovým kočárem na akci rockového typu. Společně s kapelou OUTSAJDERS /opravdu se takhle píší !/ koncertujeme v  Miroslavi.

Celý týden sleduji počasí a dofám,že předpověď na sobotu opět nevyjde! Od rána však chčije a chčije............a už drnčí telefon-kapela, pořadatel, zvukař, pořadatel, kapela a td.

S ujištěním, že se akce opravdu koná nakládáme aparaturu a vyrážíme směr Miroslav. Navigaci nezapínáme, protože Tomáš zná cestu dobře a je to zbytečný! Po absolvování okružní cesty kolem Jižní moravy konečně dorážíme do cíle. Ruda s Pipkem jsou již na místě a v ruce ohřívají kelímek s pivem. "Dneska to bude dobrý,mají tady Starobrno!" hlásí Ruda, mimo jiné čerstvý majitel sedmistrunné kytary Jackson. Zvukař je na místě, stavíme pódiovku, zvuková zkouška , vše jak má být. V 19.30 je nazvučeno a pořadatel nás označuje žlutou páskou na zápěstí, která opravňuje nositele k bezplatnému odběru sudového piva dle libosti. Příjíždí Outsajders, dáváme si seznamovací pivko a jdeme na to.

Ukrutná kosa, mrholí a to se podepisuje na nízkém počtu návštěvníků. Je nám líto pořadatelů, protože tak perfektně zajištěnou akci jsme dlouho neviděli. Velkokapacitní stan pro návštěvníky, stan pro muzikanty, masíčko na kotlíku, cigáro v udírně, pivko, kadibudky  s toaletním hajzlpapírem, dobrej zvuk......Asi o půl desáté nastupují Outsajders, následuje ohňostroj a na závěr hrajeme ještě my. Kdo vydržel chlad, určitě nelitoval. Snad to chlapce pořadatelský neodradí a příští rok se v krásném motokrosovém areálu opět setkáme.

Větru,dešti neporučí ani Milošové-Jakeš,Zeman.........                

Za týden má opět chcát.Hrajeme v M.Krumlově na BURČÁKOBRANÍ.

                                                                                                                                                                                                                                                                                  Kléma

 

 

 

 

  

22.7.2017

RYBNÍKY U MOR.KRUMLOVA

ROCK NIGHT OPEN-AIR

Včera, v sobotu 22.7. mě volal snad každý kdo má moje číslo. Telefonuji s Navrtem, jestli neví v kolik jedeme a on mi odpovídá,že na to samé se chtěl zeptat on mě. V tom na mém mobilu bliká další člen souboru, Golem:"Jakej je dnešní plán?" Asi v sedmnáct hodin ve zkušebně, odpovídám a se slovy "Celej západní blok kapely ví hovno."pokládám telefon.

Ccccrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!! Volá Ruda:"Ahoj kamaráde,jak to vidíš??" Odpovídám, že v pět nakládáme a před šestou jeho a Pipka nalodíme v Krumlově.

Ještě zavolá Pipek a už je to snad všechno. Nezavolá, odpovídá Ruda, před chvílí volal mě. Východní blok mám taky z krku, tak si už konečně můžu dát sprchu.

Ccccrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!! Čau, tady Petr, viděls radar?? Ženou se sem pěkný hovna!!! Samozřejmě, že volal zvukař. Uklidňuji ho slibem, že pořadatel to má určitě zajištěný. Vypínám telefon a odcházím do koupelny.

Černého Petra, čili roli řidiče jsem vyfasoval já. Vyzvedávám v Hrotovicích Vladimíra a spolu s Tomášem se setkáváme v 17.00 ve zkušebně.

Otevíráme lednici, protože vychlazený lahváček by v parném dnu přišel vhod. Zkáza-lednice je prázdná. Cccccrrrrrrr!!!! Volá Ruda. Co se děje, táži se. Nic, já jenom, že už jsme s Pipkem v hospodě a čekáme na vás u oroseného škopku. Telefon odhazuji do odpadkového koše a vztekle kopu Rudolfovi do bedny. Oba krumlovské umělce vyzvedáváme v bistru Kolis. Za deště přijíždíme do obce Rybníky.

Zvukař je již na místě, miniaturní podium taky stojí na svém místě a pořadatel nás vítá s kyticí kryglů plných naším oblíbeným Krakonošem.

Stavíme podiovku, zvukař aparaturu a světla, probíhají menší úpravy na místním elektrorozvodu, Ferda-pořadatel přikládá do udírny. Zkrátka je to nádhera, když každý ví, co má dělat. V mezičase se stíháme vyfotit s dámskou částí výčepního personálu. Fotbalový plácek na kterém dnes hrajeme zaplavuje slunce.

Přijíždí další umělci TOURETTEUV SYNDROM a ORLICE, které přiváží Pavel PETLLIS Petlák. Setkáváme se po třinácti letech a slavíme to dalšími půllitry pěnivé tekutiny. Kvůli dešti se avizovaný začátek posunul asi o hodinu a tak pár minut po osmé akci začínáme, od dvaadvacáté hodiny do půlnoci vystupují naši hosté a poté akci asi deset minut po druhé končíme. Pořadatel byl spokojený, kapely byly spokojené a dvě stovky příznivců rockové muziky snad také.

Je zajímavé, že dnes mi nikdo z kapely nezavolal. V srpnu si dáváme dovolenou, někdo pracovní, jinej jen tak  se u vody povalujíce.

Přejeme všem, i zemědělcům, hodně slunce!!!

                                                                                                                           Kléma

 

 

 

 

                                                                                                                                                       8.7.2017

BOHUTICE

Soukromá akce,která vypadala jako zdařilá tancovačka. Belda, jeden ze sponzorů naší poslední desky slavil své první padesátiny.

Pódium stálo v krásném prostředí zámeckého parku, doplněné dvěma tahači Volvo a velkokapacitním stanem. Náš příjezd byl ihned zvěstován přítomnými trakery troubením na klaxony svých silničních miláčků. Oslavenec nás vřele přivítal a provedl nás občerstvovacím zákoutím,kde nás seznámil s tím co teče z kterého výčepu, kde že jsou řízky vepřové, kde kuřecí, kde jsou chlebíčky, zákusky, flamendr, kořalka..........Zavlažili sme hrdla čepovaným pivkem a připravili aparaturu. Po dvacáté hodině jsme začali produkci. Po celý večer bylo pod pódiem plno a osvědčené hity hlavně od Judas Priest s námi zpívali všichni. Úspěšné byli i songy Hovno, Pivní pes, Alkoholik a Sára z naší skromné tvorby. Po dokončení čtyřicátého songu jsme toho měli plné kecky/i sandály/. Snad na nás asi stovka účastníků bude vzpomínat v dobrém, a zmíněný dopravce Miloslav Holoubek nám přislíbil sponzoring na desku další.              

Pozdrav patří policistům, kteří přijeli ve chvíli, kdy jsme hráli Morituri Te Salutant a poté, co jsem se zaptal jestli už je zase zakázanej Karel Kryl nasedli do své olepené škodovky a odjeli.

Velkou radost nám neudělali místní trakeři,kteří potom co jim bylo doporučeno aby houkačkou nerušili noční klid,našli si zábavu v použití práškového hasícího přístroje, kterým stříkali resp. prášili nejen po sobě ale i po ostatních účastnících, tím pádem byla zasažena i naše aparatura. A na černé barvě je bílý prášek opravdu vidět.

Zvláštní odstavec patří manželce pana oslavence, která celý večer odebírala chlapcům klíče od motorek a kamionů a tím přispěla k odvrácení několika nehod. Nám na cestu nabalila řízky, cukroví a víno a ještě dlouho mávala za naší vzdalující se dodávkou. Já jsem se celou cestu cpal trubičkama a koblihama, tudiž jsem téměř nepostřehl, že část souboru vystoupila v M. Krumlově. Na tom není nic divného, byla to krumlovská část kapely, ale vystoupili u Pennysu a ploužili se směrem k NonStopu.

Ještě že Golem spěchal a tak pokračoval v cestě. Možná by jsme tam pili dodnes.

                                                                                                                                                                                                                                           Kléma

 

 

 

 

10.6.2017

IVANČICE-HOSPODA VE MLEJNĚ..

Tak jsme si zase po delší době zahráli ve Vanglu. Hospoda VE MLEJNĚ opět změnila provozovatele, tak jsme byli zvědaví, co je tam nového.

Nová výmalba a nová výčepní.Pivko ze starýho Brna nás příjemně osvěžilo a na ďobku nám Gábinka připravila uzená kuřátka. Škoda, že saloon nebyl úplně plnej, ale ti co tam byli se snad bavili dobře. Vždyť jsme udali pět desek. Dohodli jsme se,že akci na podzim zopakujeme.

                                                                                                                                                                                                                                         Kléma

 

 

 

 

                                                                                                                                                           17.2.2017

MUSIC CLUB MAXIM - M.KRUMLOV + OCELOT

Aparaturu jsme do Maxima přivezli již ráno v 10 hodin, protože Tomáš se jel oddávat popíjení alkoholu na firemní chlastačku a tím pádem nám oznámil, že přijede až večer na osmou hodinu. Polil mě studený pot v domnění, že na mě vyjde role řidiče. Naštěstí se funkce pilota ujal Vladimír a já se mohl těšit na pařbu s Jindřichem a ostatními členy Ocelotu.

Svůj set jsme spustili o půl deváté a klub se začal pěkně zaplňovat. Společně s navrátivším se Tomášem jsme odehráli jednadvacet pecek a přenechali jsme minipódium kolegům z družebního souboru. Statika budovy nijak neutrpěla, protože hlasitost určovala nezvučená bicí souprava a obě kapely držely volume na uzdě. Nesmím zapomenout poděkovat Zdeňce a Martinovi za prodej našich triček, kšiltovek a CD, a tím i o zajištění financí na úhradu účtu ve výčepu, který pouze za soubor Cayman činil 1200,-Kč. Hovada!

Tímto lze akci považovat za zdařilou a oba soubory se již nyní těší na společné vystoupení v tomto klubu na podzim 2017. A co říci závěrem? Krakonoš je opravdu dobré pivo!

                                                                                                                                                                                                                                                                            Kléma

 

 

 

 

                                                                                                                                                            4.2.2017

Music club MAXIM  - Mor.Krumlov

Po lednové přestávce a poté co se Ruda navrátil z pobytu na horách,kde se oddával zimním radovánkám opět koncertujeme v MAXIMu. Ještě než se rozepíšu o samotném vystoupení nabízím pár sportovních informací. Pokud si někdo myslí, že jsme banda rokerů holdujících pouze pití zrzavé vody, šeredně se mýlí. Ruda a Vladimír jsou náruživými lyžaři! Druhý jmenovaný se dokonce jednou ztratil v Alpách. O provozování jachtinku stěžněm ke dnu ani nemluvě. Tomáš provozuje vzpírání, protože pracuje coby montér oken. Zkoušel sice namísto těžkých skleněných výplní opatřit okna lehkými polystyrénovými deskami, ale zákazníkům vadilo, že není přes okna vidět. Já a Pipek bychom také rádi sportovali. Jako správní rokeři, toužili jsme sjet si černou sjezdovku. Bylo nám však vysvětleno, že nás tam s igelitovým pytlem nacpaným senem nepustí.

A teď zpátky do Krumlova.

Protože ani jedna z plánovaných kapel /VANDEROY,SATYR/ nemohla s námi jet do MAXIMa, museli jsme sáhnout hluboko do archivu a oprášit několik osvědčených hitů.

Je to makačka hrát čtyřicet songů za večer. Club,slušně zaplněný, téměř praskal ve švech. Kapelu přijely podpořit tři automobilové osádky fans z Rouchovan a Šemíkovic. Díky! Skvělej večer, na place pod pódiem plno, skandování hovno!hovno! neznamenolo ohodnocení našeho výkonu, ale návštěvníci se dožadovali stejnojmenné skladby z naší nové desky. Čepovalo se výborné pivo Krakonoš. Zlatou perlou večera byla zpráva, že za čtrnáct dní se v MAXIMu budeme starat o zajisté bohatý kulturní zážitek spolu s kapelou OCELOT. Jak znám chlapce půjde o prověrku statiky celé budovy.

                                                                                                                                                                 Zveme na skvělý večírek - pátek 17.2.2017 CAYMAN + OCELOT                    Kléma

 

 

 

 

 

               

OPOŽDĚNÁ ŠTĚPÁNSKÁ VE ČTVRTEK 29.12.2016

Tak jsme zase po roce v JIŘICÍCH U MIROSLAVI.Stejně jako loni spolu s kapelou MOPP. Hned v úvodu se musím přiznat, že láhev kterou jsme v M.Krumlově zapoměli vypít, jsme tentokrát zapoměli už ve zkušebně, takže je stále netknutá. To ale neznamená, že jsme na akci žíznili. Díky pořádajícím hasičům jsme měli zajištěný příliv pěnivých moků po celý  večer a za to jim patří náš dík. Pořadatelé akci obohatili o menší tombolu. Výhrychtiví členové obou kapel zakoupili několik losů v domění, že jde o možnost zbohatnutí. A tak máme ve zkušebnš vedle plakátů Doro a Lemmyho ještě tři nástěnné kalendáře "HASIČI Z JIŘIC". Naše obavy z akce pořádané nezvykle ve čtvrtek se naštěstí nepotvrdily a sál byl slušně zaplněný. Dohrávali MOPP, tak jsme jim rádi skandování "nemůžou,nemůžou" přenechali. Shodli jsme se na tom, že bydlet v Jiřicích, určitě budeme volit paní starostku, protože její svíčková na smetaně je zkrátka famózní.

   ............. a termín pro rok 2017 si u nás pořadatelé zamluvili opět na 29.prosince.                                   Přejeme všem úspěšný rock 2017 !!!

 

 

 

 

26.11.2016

KAČA  2016

Přehlídka rouchovanských rockových kapel se letos konala již popáté. Opět ve spolupráci s SDH a za finanční podpory OÚ. Finance nám byly opět poníženy.

Již delší dobu neřešíme výši honorářů, ale pro upřesnění uvedu pár zajímavostí. Je to hlavně pro ty škarohlídy, kteří si myslí,že je na tuto akci věnovaná nehorentní suma.

Po zaplacení zvukaře a výdajů na tisk a výlep plakátů obdržela každá kapela 600,-Kč. To prosím, není honorář, ale cestovní výlohy. Ne všichni muzikanti jsou totiž z Rouchovan, pane starosto! Takže částka pro všechny/18 muzikantů/kapely byla nižší než je honorář pro jediného člena vyčpělých pouťových old umělců z Brna.

             Tak to jenom pár nasranejch slov na úvod.

Kdo začne? Klasická otázka na podobných akcích. Jelikož dramaturgie večera není slabá, ale není vůbec žádná a kapelám BLEEDING HEART, VANDEROY a SATYR se do úvodu nechce, nakládá si tento úkol na svá bedra  CAYMAN. O půl desáté je odhadem stovka bigbíťáků připravena na další pařbu. Připravuje se Satyr.

Proč zrovna Satyr?? Netáži se jenom já. Nebylo by vhodné dát mezi tyto dvě kapely něco peprnějšího? Tady se opět projevuje chybějící dramaturgie. Následuje B.H. kteří zrají koncert po koncertu. Zejména z basáka mě lehce padla brada. To se ovšem sál začíná již pomale vylidňovat. Počkám si, až je bubeník slavící narozeniny opatlán šlehačkovým dortem a nechávám se spolu s chotí odvézt Vladimírem domů jeho luxusním Fordem. Vanderoy tentokrát vynechávám-mám toho dneska plný kecky.

                                                                                                                                                                                                                                                                        Kléma

 

 

 

 

 

19.11.2016

MUSIC CLUB MAXIM

Moravskokrumlovský disco club přivítal zřejmě poprvé ve své hystorii heavyrockové umělce. Průběh večera nastíním v několika bodech:

1. Velikost pódia 3x3,5 metru zdobí pult se zrcadlem,určený pro DJ takzvaného pouštěče.

2.  Když mě soubor vidí s ráčnou a hasákem, přemlouvá mě, abych demontáž  pultu nechal odborníkovi.

3. Stavím si bicí soupravu na prostor asi 2x2 m a škodolibě se ptám kytaristů, kam že si postaví ty svoje maršály. Na toaletu?

4. Usedám na stoličku a přechází mě smích. Asi půl metru od mých ušních boltců se nachází ony zmíněné reproduktory. Pěkně z obou stran!

5. Páni kytaristé škodolibě otáčí volume do prava.

6. Na čepu je vynikající Krakonoš. Po pár kouscích zapínáme pod stropem zavěšenou discokouli a produkce začíná.

7. Návštěvníci se baví  a křepčí jak na nás, tak na MOPP,  s kterým hrajeme na střídačku. Podporují nás fans z Rouchovan. Myslím si, že Mates, Konvička, Banys a Forejt byli s naší produkcí spokojeni. Za odměnu jsme jim zahráli song "Hovno".

8. Bohužel akce měla i svou stinnou stránku. Láhev, kterou jsme dostali na křtu od MOPPů a chtěli jsme ji s nimi v Maximu vypít jsme domů přivezli netknutou.

                                  Tak snad příště,třeba v prosinci v Jiřicích.

                                                                                                                                                       Kléma

 

 

 

 

                                                

22.10.2016

A MÁME TO ZA SEBOU....25let.../no a co?/ 

Je po oslavách. Na této akci rozhodně netrpěl ani jeden roker, a ze zúčastněných nebylo nikomu špatně z toho, že by pil nějaké nealkoholické nápoje. Pivečko i gulášek bylo výborné,zato bych chtěl jménem učinkujících umělců poděkovat zejména pořadatelům ve výčepu. Slušně zaplněná rouchovanská sokolovna přivítala po dlouhých devíti letech kapelu OCELOT a ta opět dokázala, že na pročištění ušních zvukovodů je nejlepší přípravek - MARSHALL. CAYMAN zavzpomínal spolu s hosty P. Kunčíkem a P. Novotným a v současné sestavě představil songy z nové desky"BYL TO PIVNÍ PES".

Kapela VANDEROY zahrála svůj set standartně dobře a o závěrečnou pařbu se postarali MOPP. Díky patří všem kapelám  a ŠAKALOVI s CH-RECORDS za to, že nám pokřtili desku. Zvláštní dík chlapcům z kapely MOPP za láhev kořalky, kterou s nimi vypijeme na akci v MUSIC CLUB MAXIM-M.KRUMLOV v sobotu 19.11.

Takže půjde zase o pěkný večírek,na který samozřejmě všechny zveme.

                                                                                                                    Kléma

 

                                                                                                                            25 let v prdeli

                        

                           Často býváme dotazováni ohledně programu 22.10. v Rouchovanech.

                                                                   Pravděpodobně:

                            19.30. CAYMAN -sestava z r. 1996

                            20.30. VANDEROY

                                                       21.30. OCELOT

                           22.30. CAYMAN 2016  +  křest desky

                           24.00. MOPP

 

 

 

 

JE NÁM 25

Letí to,letí.Kapela letos slaví 25 let od založení.Na tuto  oslavu, která se bude konat 22.října v Rouchovanech se pilně připravuje. Probíhají zejména práce na nové desce.

Bohužel ze zdravotních důvodů bubeníka kapela pozastavila koncertní činnost min. do října 2016. Křest nové desky stejně jako společné koncertování se spřátelenými soubory OCELOT, MOPP, VANDEROY si kapela nenechá ujít.

                                                  CAYMAN 25 let:   ROUCHOVANY-sokolovna 22.10.2016

                              

 

16.6. 2012

JEMNICE-BARCHAN

Tak,neuběhlo ani patnáct let a CAYMAN vyráží opět na Barchan. Vůbec mu nevadí, že nehraje např. v Rouchovanech nebo jinde na tzv. lidové veselici.

Jemnickou akci hodnotí heavy-beer-rockový krokodýl takto: Střízlivým odhadem více než tisíc lidí kteří již po druhé skladbě  křepčili pod pódiem, čepovaná Plzeň, vynikající dančí klobása /samozřejmě na grilu/, ale to nejpodstatnější-super zvuk,super světla,super monitor,super zvukaři  a to  všechno díky smrtící aparatuře o výkonu  24 000W. V neposlední řadě CAYMAN děkuje pořadateli za pozvání a snad příští rok opět v Jemnici na shledanou./někteří možná dříve/