Aktuality

                                                                                                                       29.12.2017

                                                                                                                  VEDROVICE

Taková malá oslava skromných narozenin....

 

               Náš kamarád a fanoušek Pavel Honek slavil krásné půlstoletiny.

Když jsme přijeli před místní sokolovnu/asi kolem osmnácté hodiny/zaujala nás záře,která se linula zpoza budovy.Se strachem,že hoří,opatrně vjíždíme do areálu.A hle, ono se na grilu opéká prasátko!Ruda ještě za jízdy vyskakuje z dodávky,odtrhavá čuníkovi kýtu a schovává se s ní za blízký keřík ,kde se oddává nezřízenému hodování. Kdo by to do tohoto čtyřicetikilového rokera řekl.Já jsem si naopak jist,že po vánočním hodování budu mít co dělat,abych si připravil nástroj a odcházím stavět svoji bicí soupravu. Ohýbám se opravdu těžce a proklínám všechny ty kapříky,saláty,chlebíčky, zázvorky a perníčky.                                                                                            Oslavenec se nám svěřuje,že si celý život přál uspořádat zábavu,a proto si to splnil na své padesátiny.Aparatura je připravena,pódiovka taky a stejně tak mistr zvuku Petr Vondra.Ve dvacet hodin,pro stovku gratulantů hrají ACCEPT revival band.Pavouk s Fofáčem mají kytary řádně nabroušené,zpěvák skřehotá jako trpaslík Udo a rytmika šlape na jedničku.Poslouchám pár skladeb a odebírám se do šatny,kde se připravuje Ocelot.Jeníčku,máš nějaký splín!Oslovuje mě Jindra .Bolí mě nějak držka, odpovídám a Jindra mě nalévá ořechovku,sobě samozřejmě taky a se slovy" zkurvený vánoce",připíjíme si na naše zdraví.OCELOT gratuluje asi patníctiválovým setem, během kterého si dávám ještě několik ořechovek.Hurá!!!Jsem vyléčen!!!

           Protože náš set je poměrně dlouhý,rozdělili jsme ho do tří bloků po deseti skladbách.Pavlovi samozřejmě gratulujeme a jako bonus s námi zpívá Jindra písničku Alkoholik. Pivo a rum-fernet a rum...... zpívá celej sál.Ve dvě hodiny je dohráno. Balíme,nakládáme aparaturu a opilé kamarády,pojídáme něco málo ze švédských stolů, loučíme se a děkujeme Pavlovi za skvělou akci.Připravujeme se k odjezdu,ale nedostává se nám místa.Zjišťujeme,že máme v dodávce cizího pasažera-dívku. Pipek svým milým hlasem oslovuje dámu:"Slečno,vypadni ven,jinak nikam nejedu !!!"   Slečna vystupuje,Ruda obsazuje uvolněné místo a soubor odjíždí k domovům.Pan inženýr je chvíli smutný,ale nakonec situaci řeší slovy:"Stejně byla hnusná!!!"

Zbytek cesty si vyprávíme nemravné vtipy o ženách a máme z poslodní akce roku 2017 dobrý pocit.

16.12.2017

BOOMERANG Hluboké Mašůvky

OCELOT slaví 30 let

A je to tady.Touto akcí začal pro mnohé rockery ten pravý advent.Jako první přijel oslavencům popřát jihlavský AUTOBUS, a po něm LADY KATE.

Gotic-metalové  vystoupení však značně pokrátil nefunkční sampler.Zkurvená technika,škoda! .........a už nastupují oslavenci!

Pánové z OCELOTu nenechali nic náhodě a pěkně to do nás rvali už od prvních tónů.Pod pódiem křepčí fans v černých cilindrech s nápisem Ocelot-30,hosté si neberou servítky a Pavouk plive do davu svoje hlasivky.Stará čůza Savana drtí svého fendra do běla, a při skladbě Válení se všichni válí po zemi. Kdybych neměl strach,že už nevstanu,válel bych se taky.Blíží se třiadvacátá hodina,a tak jdeme také gratulovat.

Zavzpomínám jak jsem poprvé ,v roce 1984, poznal Jindru Novotného coby člena kapely Proxima, jak jsme v roce 1994 Na Réně v Ivančicích poprvé hráli s OCELOTEM,jak jsme prostřednictvím několika piv navázali družbu,která trvá dodnes........a protože známe jakým nezřízeným životem žijí rockové šelmy ,nepřáli jsme jim do další třicítky,ale pozvali k účasti na našich padesátinách v roce 2041.Se slovy DÍKY CHLAPCI,ŽE JSTE, jsme začali svůj set.

Pecku Alkoholik/pivo a rum/věnujeme Monice za vynikající gulášek,rouchovaňákům hrajeme  Normálního chlapa a již tradičně končíme Bláznama.

Pokud je na sále ještě někdo s hlavou na pravém místě,musí se mít na pozoru!!Kapela Gilotina je opravdu nabroušená. Punk jak má být!Při poslechu kapely Kůrovec mě napadá text k naší nové skladbě "Pivopunktůra".Nadsázka,odvaz, vše pravda!

Závěr patřil  kapele Paradoxx.Moderně hraná muzika potěšila ,a mě udělaly největší radost texty v češtině.A protože hodina značně pokročila,hledáme se navzájem mezi výčepními pulty a loučíme se s ostatní metalovou sebrankou.Chlapcům-oslavencům děkujeme za skvělý večírek,Monice za guláš, Petrovi za pivo....

Zvěčňujeme naše klikyháky na podpisovou stěnu klubu a za chvíli necháváme Mašůvky daleko za koncovými světly naší limuzíny......... Škoda.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Kléma

 

 

 

                                                                                                                                                                                 2.12.2017

TABÁK a pravá mongolská vodka

A zase jedeme do Moravského Krumlova.Hrajeme spolu s kapelou TABÁK-Kabát revival.Klub Maxim je příjemně vyhřátej a my se potíme u přípravy aparatury.

Nejvíce se potí Vladimír,ale pěkně od začátku: Po obědě mám první telefonát od Rudolfa.Volal prý pořadatel,že mu vypadl zvukař,tak jestli by jsme to nenazvučili my.

Sen o tom,že naložíme pouze nástroje a vyrazíme si jen tak lážo-plážo za kulturou se pomalu rozplynul.To zase bude stresovka. Soubor mě vyzvedává ve stanovený čas a vyrážíme do Hrotovic pro pana Ing.Vladimíra.Asi po dvaceti minutách troubení na klaxon naší dodávky a zvonění u branky,poté co se několikrát ve dveřích mihla nějaká postava se dveře otevírají a vychází jakési zjevení s kufrem.Po důkladném prozkoumání zjišťujeme,že je to náš kytarista.Kufr naštěstí není od manželky ale je to kufr kytarový. Na tváři se mi objevují fialové fleky vzteku."Tys zase do sebe nalil pulčák vodky?Hovado?"Ne,ne,ne,brání se viník,pouze litr vína.Vodku jsem měl včera!

A začíná historka o mongolské vodce:Dostal jsem pravou mongolskou vodku.Nevěděl jsem však jak moc je mongolská a jak pravá,tak jsem po vzoru éry metanolové aféry,kdy neumřeli pouze ti,kteří kromě pančované kořalky pili i tu pravou,zapíjel ono mongolské potěšení českým rumem.Odpověď na zabití!!!

Dodávka je narvaná po strop,zamykáme zkušebnu a valíme na Krumlov.Láďa slibuje,že nebude pít a já věřím,že stěhování aparatury ho probere.

Začínáme s menším skluzem,ale to se dalo čekat.Přijíždí kapela TABÁK a navrhují aby jsme se prostřídali a dali jsme ještě jeden vstup po půlnoci.Nelíbí se mě to,ale nakonec souhlasím.Chci se zeptat Vladimíra,ale ten v šatně není. Ve svém úkrytu v rohu klubu prolívá hrdlo pivem.Na otázku, co to chlastá? Odpovídá,že pivo není alkohol. Náš druhý vstup je hnus všech hnusů a jsme nuceni ho značně pokrátit.Se slovy o ostudě a zkurveném večeru  opouštím pódium.

Nastupují kolegové z Uherského Hradiště.Napájím se Dalešickou třináctkou a pozoruji,že asi někteří taky pili mongolskou vodku. Pokud náš kytarista nehrál nejlíp,tak jejich basák nedohrál vůbec.Hosté klubu,také již značně podroušeni, to ani nepozorovali a halekali: Žíízzeeň a ja jaja jaj.......

A náš Láďa ??? Celou cestu kajícně vyřvával:"Jsem největší vyvrhel!!!" A já jen doufám,že se nikdy nepokusí pít TEQUILU po mongolsku! To onu mexickou lihovinu kopnete do sebe,sůl šňupnete nosem a citron si vymačkáte do očí!!! 

                                                                                                                                                                                                                                                             Kléma

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                 

                                                                                                                                                                              25.11.2017

KAČA 2017   Rouchovany

Letos se akce konala přesně na den, kdy slaví svátek Kateřiny a přesně v den, kdy se konala soutěž Zlatý slavík 2017.Nic co by překvapilo.Kája dostal svého stodevadesátéhopátého slavíka,Zaňáková koulila očima a Hnídek raději ani nedorazil.Všichni, kteří zastávají názor,že je tato anketa o hovně a ne o hudbě vyrazili do rouchovanské sokolovny na šestý ročník přehlídky rouchovanských rockových kapel Kača 2017.

Pořadatelé udělali dobrý tah tím, že vstupné první hodinu bylo pouze poloviční a proto už první kapela hrála pro slušně plnící se sál.

Tou první kapelou byli BRUTALLY VITAL,kapela postavená ze členů Bliding Heart a hostujícího, teprve třináctiletého Davida  Diviše.Sál se baví a první odvážlivci začínají křepčit. Jako druzí nastupují CAYMAN se setem poskládaným z pecek z druhé desky a coverů od Judas,Maiden,Accept.......

Jako třetí hrají VANDEROY.Svůj playlist vytvořili z vlastních pecek a okořenili skladbou Apage Satanas od Arakain.A pohodovka na závěr-SATYR.

Na jedničku zastoupil Milda jak absentujícího zpěváka, tak taky Vaciho,který kapelu nedávno opustil.Dobrá sestava.

Na závěr se většina muzikantů  účastnila společného preludování ve skladbě BREAKING THE LAW  od Judas Priest.

Tato akce neměla chybu.Dík patří zvukařům,bigbíťákům nejen z Rouchovan za atmosféru,OÚ Rouchovany a všem,kteří nám byli nápomocni.

Závěrem ještě jedna důležitá složka a tou je VÝČEP. Výborně vychlazené naše oblíbené Starobrno, buřty na pivu,které chutnaly výborně, s jemně pikantní papričkou a čerstvým chlebem.To jemné pálení kolem řitního věnečku  druhý den stálo za to a dalo se překonat.Díky!

A tak balíme aparaturu a nástroje a ono se stále čepuje.Dáváme si další a další pěnivé moky,protože nikdo toho tolik nevypotí jak rockový muzikant. Naše nástroje ukládáme do dodávky a ono se stále čepuje!Chudák Ruda,který dneska řídí.Ještě několik brněnských piv mizí v načich útrobách a členové souboru, s pocitem dobře strávené noci, odjíždí ke svým domovům.

                                                                                                                                                                                                                                                          Kléma

 

 

 

 

28.10.2017

Music club MAXIM  -  M.Krumlov

CAYMAN   +  OCELOT

Jak již bývá zvykem,koncert s kapelou Ocelot je vždy celým souborem očekáván a minimálně dvě noci nikdo nespíme a pečlivě se na toto setkání připravujeme v našich oblíbených restauracích.Řídí Pipek! Konečně! Jásám a těším se na blížící se večírek.Poprvé ozvučuji svoji bicí soupravu mikrofonama zn.Audix,které mě včera doručil poslíček PPL.

Chudák Tomáš! Zapojuje světla,mixpult,mikrofony a zvučí bicí.Ostatní členové kapely ho s pivem v ruce sledují a druhou rukou se dloubou v nose.Nedivím se,že je Tomáš nasranej, mobilizuji zbytek kapely a stavíme mu jeho basovou aparaturu.Konečně se převlékáme z pracovního do koncertního a vše může začít.Startujeme skladbou Kobra 12.Klub se začíná pěkně zaplňovat. K tomu samozřejmě pšispěly i dvě automobilové osádky z Rouchovan.Díky! Fofáč objednává Jindrovi jeho "oblíbenou" skladbu Princess od kapely Accept,kterou hrajeme se škodolibou radostí.

Po třiadvacáté hodině přenecháváme podium kamarádům z kapely Ocelot. Říznej motormetal!Kapela šlape jak "švýcary".Trošku zlobí bedny a utápí se zpěv,ale do příště to snad dáme dopořádku.Musíme poděkovat Fofáčovi,protože díky jeho plnému močáku dělá kapela přestávku a návštěvníci slušně zaplněného klubu se můžou odebrat do baru k doplnění tekutin.Vypili jsme čepovaného Krakonoše,Pardála a Poličku.Lahváče Budvar a Heineken taky vzali za své,a tak balíme aparaturu a odjíždíme směr Rouchovany.

Skvělý večírek,který v mém nitru zanechal hlubokou rýhu.Nebo to bylo na slipech??Nevím přesně,rozhodně se ale těšíme na oslavu třicátin kapely Ocelot do klubu BOOMERANG v H.Mašůvkách. Nesmíte si 16.12.2017 nechat ujít tento rockový svátek!

                                                                                                                                                                                               Kléma

 

 

 

 

23.9.2017

KRUMLOVSKÉ  BURČÁKOBRANÍ

Jak jsem v minulém příspěvku psal,že má dnes chcát,tak se taky stalo.No nic,pořadatel nevolá, takže se asi žádná změna nekoná a kapela v 17.00 nakládá ve zkušebně aparaturu.Vyrážíme.Pokud jsem si minule utahoval z Tomáše,že jsme lehce bloudili,tak se mu hluboce omlouvám.Dnes řídím já a klidně můžu tuto kapitolu nazvat:"JAK JSEM  ZAPOMĚL NA RUDOLFA" Odpoledne mě volal Ruda,abych ho vyzvedl doma,protože prší  a on leč je místní nenechá si zmoknout obě kytary.

Slibuji a zavěšuji.Přijíždíme k bráně krumlovského zámku a pořadatel nám ochotně otvírá a posílá nás do útrob areálu.Laďa vyskakuje ještě za jízdy a utíká ke stánku s pivem.Jeho poslední slova byla:"Jeníku, nezapoměls na Rudolfa???" Tom odjíždí pro nedočkavého Rudolfa, já mu otvírám bránu a pořadatelům vysvětluji, že jsme zapoměli kytaristu.

Klepou si na čelo-nevím proč?!

Odcházím se napravit jedenáctistupňovým Rychtářem.Přijíždí konečně Ruda,přichází Pipek a všichni se setkáváme u pivního stánku.

Na pódiu se  připravuje kapela DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND a pod pódiem se staví kulisy pro divadelní společnost Petrovické ženy.Přestává pršet a hra Limonádový Joe může začít. Nastupují dámy v dobových kostýmech s naducanými dekolty a pětistovka návštěvníků je jejich. Odhazuji kelímek s nedopitým pivem, a prodírám se davem do první lajny.Je zima!A na některých dámách je to dokonce vidět.Krásné!!!

DĚDA MLÁDEK zvučí a spouští svůj set.Obdivujeme profi zvuk a zpěvové linky jednotlivých členů kapely. Mě zaujal hráč na valchu, a to hlavně pro skladnost svého nástroje. Dědkovci přidávají dva kusy a asi po deseti minutách mají sbaleno. Chlapci,jdeme do práce!!!

Stavíme bicí a pódiovku,zvučíme a o půl deváté začínáme kouskem Kobra 12. Opět začíná chcát. Avšak vynalézavý rockový fanoušek se jen tak nevzdá. Jeden odvážlivec přitáhl slunečník s betonovým podstavcem pod pódium a vzápětí ho další následovali. Posíláme dolů sedmnáct válů dva přidáváme a akce pomalu končí. Nakládáme aparaturu a odcházíme na gulášek. Děkujeme pořadateli za pohostinnost, zvukařům za skvělý zvuk, nakládáme Rudolfa a odjíždíme.

Zdárně opouštím kruháč a valím si to po výpadovce na Rouchovany. Vtom slyším z Laďových úst:"Jeníku,nezapoměls na Rudolfa???"

No kurva!Otáčím dodávku a odvážím kolegu umělce  k jeho domovu. "To nemůžeš nic říct?? "osočuji se na Rudolfa a odpověď mě zcela odzbrojuje." Víš Jendo, já jsem už tak dlouho nebyl v Rouchovanech."

                                                                                                                                                                  Kléma

 

 

 

 

16.9.2017

LETNÍ NOC-MOTOKROSOVÁ TRAŤ MIROSLAV

Po srpnových prázdninách,kdy soubor čerpal nové síly, někdo při rekonstrukci vlastního obydlí, jiný na fušce, někteří odvážlivci dokonce na dovolené, konečně zase vyrážíme Tomášovým dodávkovým kočárem na akci rockového typu. Společně s kapelou OUTSAJDERS /opravdu se takhle píší !/ koncertujeme v  Miroslavi.

Celý týden sleduji počasí a dofám,že předpověď na sobotu opět nevyjde! Od rána však chčije a chčije............a už drnčí telefon-kapela, pořadatel, zvukař, pořadatel, kapela a td.

S ujištěním, že se akce opravdu koná nakládáme aparaturu a vyrážíme směr Miroslav. Navigaci nezapínáme, protože Tomáš zná cestu dobře a je to zbytečný! Po absolvování okružní cesty kolem Jižní moravy konečně dorážíme do cíle. Ruda s Pipkem jsou již na místě a v ruce ohřívají kelímek s pivem. "Dneska to bude dobrý,mají tady Starobrno!" hlásí Ruda, mimo jiné čerstvý majitel sedmistrunné kytary Jackson. Zvukař je na místě, stavíme pódiovku, zvuková zkouška , vše jak má být. V 19.30 je nazvučeno a pořadatel nás označuje žlutou páskou na zápěstí, která opravňuje nositele k bezplatnému odběru sudového piva dle libosti. Příjíždí Outsajders, dáváme si seznamovací pivko a jdeme na to.

Ukrutná kosa, mrholí a to se podepisuje na nízkém počtu návštěvníků. Je nám líto pořadatelů, protože tak perfektně zajištěnou akci jsme dlouho neviděli. Velkokapacitní stan pro návštěvníky, stan pro muzikanty, masíčko na kotlíku, cigáro v udírně, pivko, kadibudky  s toaletním hajzlpapírem, dobrej zvuk......Asi o půl desáté nastupují Outsajders, následuje ohňostroj a na závěr hrajeme ještě my. Kdo vydržel chlad, určitě nelitoval. Snad to chlapce pořadatelský neodradí a příští rok se v krásném motokrosovém areálu opět setkáme.

Větru,dešti neporučí ani Milošové-Jakeš,Zeman.........                

Za týden má opět chcát.Hrajeme v M.Krumlově na BURČÁKOBRANÍ.

                                                                                                                                                                                                                                                                                  Kléma

 

 

 

 

  

22.7.2017

RYBNÍKY U MOR.KRUMLOVA

ROCK NIGHT OPEN-AIR

Včera, v sobotu 22.7. mě volal snad každý kdo má moje číslo. Telefonuji s Navrtem, jestli neví v kolik jedeme a on mi odpovídá,že na to samé se chtěl zeptat on mě. V tom na mém mobilu bliká další člen souboru, Golem:"Jakej je dnešní plán?" Asi v sedmnáct hodin ve zkušebně, odpovídám a se slovy "Celej západní blok kapely ví hovno."pokládám telefon.

Ccccrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!! Volá Ruda:"Ahoj kamaráde,jak to vidíš??" Odpovídám, že v pět nakládáme a před šestou jeho a Pipka nalodíme v Krumlově.

Ještě zavolá Pipek a už je to snad všechno. Nezavolá, odpovídá Ruda, před chvílí volal mě. Východní blok mám taky z krku, tak si už konečně můžu dát sprchu.

Ccccrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!! Čau, tady Petr, viděls radar?? Ženou se sem pěkný hovna!!! Samozřejmě, že volal zvukař. Uklidňuji ho slibem, že pořadatel to má určitě zajištěný. Vypínám telefon a odcházím do koupelny.

Černého Petra, čili roli řidiče jsem vyfasoval já. Vyzvedávám v Hrotovicích Vladimíra a spolu s Tomášem se setkáváme v 17.00 ve zkušebně.

Otevíráme lednici, protože vychlazený lahváček by v parném dnu přišel vhod. Zkáza-lednice je prázdná. Cccccrrrrrrr!!!! Volá Ruda. Co se děje, táži se. Nic, já jenom, že už jsme s Pipkem v hospodě a čekáme na vás u oroseného škopku. Telefon odhazuji do odpadkového koše a vztekle kopu Rudolfovi do bedny. Oba krumlovské umělce vyzvedáváme v bistru Kolis. Za deště přijíždíme do obce Rybníky.

Zvukař je již na místě, miniaturní podium taky stojí na svém místě a pořadatel nás vítá s kyticí kryglů plných naším oblíbeným Krakonošem.

Stavíme podiovku, zvukař aparaturu a světla, probíhají menší úpravy na místním elektrorozvodu, Ferda-pořadatel přikládá do udírny. Zkrátka je to nádhera, když každý ví, co má dělat. V mezičase se stíháme vyfotit s dámskou částí výčepního personálu. Fotbalový plácek na kterém dnes hrajeme zaplavuje slunce.

Přijíždí další umělci TOURETTEUV SYNDROM a ORLICE, které přiváží Pavel PETLLIS Petlák. Setkáváme se po třinácti letech a slavíme to dalšími půllitry pěnivé tekutiny. Kvůli dešti se avizovaný začátek posunul asi o hodinu a tak pár minut po osmé akci začínáme, od dvaadvacáté hodiny do půlnoci vystupují naši hosté a poté akci asi deset minut po druhé končíme. Pořadatel byl spokojený, kapely byly spokojené a dvě stovky příznivců rockové muziky snad také.

Je zajímavé, že dnes mi nikdo z kapely nezavolal. V srpnu si dáváme dovolenou, někdo pracovní, jinej jen tak  se u vody povalujíce.

Přejeme všem, i zemědělcům, hodně slunce!!!

                                                                                                                           Kléma

 

 

 

 

                                                                                                                                                       8.7.2017

BOHUTICE

Soukromá akce,která vypadala jako zdařilá tancovačka. Belda, jeden ze sponzorů naší poslední desky slavil své první padesátiny.

Pódium stálo v krásném prostředí zámeckého parku, doplněné dvěma tahači Volvo a velkokapacitním stanem. Náš příjezd byl ihned zvěstován přítomnými trakery troubením na klaxony svých silničních miláčků. Oslavenec nás vřele přivítal a provedl nás občerstvovacím zákoutím,kde nás seznámil s tím co teče z kterého výčepu, kde že jsou řízky vepřové, kde kuřecí, kde jsou chlebíčky, zákusky, flamendr, kořalka..........Zavlažili sme hrdla čepovaným pivkem a připravili aparaturu. Po dvacáté hodině jsme začali produkci. Po celý večer bylo pod pódiem plno a osvědčené hity hlavně od Judas Priest s námi zpívali všichni. Úspěšné byli i songy Hovno, Pivní pes, Alkoholik a Sára z naší skromné tvorby. Po dokončení čtyřicátého songu jsme toho měli plné kecky/i sandály/. Snad na nás asi stovka účastníků bude vzpomínat v dobrém, a zmíněný dopravce Miloslav Holoubek nám přislíbil sponzoring na desku další.              

Pozdrav patří policistům, kteří přijeli ve chvíli, kdy jsme hráli Morituri Te Salutant a poté, co jsem se zaptal jestli už je zase zakázanej Karel Kryl nasedli do své olepené škodovky a odjeli.

Velkou radost nám neudělali místní trakeři,kteří potom co jim bylo doporučeno aby houkačkou nerušili noční klid,našli si zábavu v použití práškového hasícího přístroje, kterým stříkali resp. prášili nejen po sobě ale i po ostatních účastnících, tím pádem byla zasažena i naše aparatura. A na černé barvě je bílý prášek opravdu vidět.

Zvláštní odstavec patří manželce pana oslavence, která celý večer odebírala chlapcům klíče od motorek a kamionů a tím přispěla k odvrácení několika nehod. Nám na cestu nabalila řízky, cukroví a víno a ještě dlouho mávala za naší vzdalující se dodávkou. Já jsem se celou cestu cpal trubičkama a koblihama, tudiž jsem téměř nepostřehl, že část souboru vystoupila v M. Krumlově. Na tom není nic divného, byla to krumlovská část kapely, ale vystoupili u Pennysu a ploužili se směrem k NonStopu.

Ještě že Golem spěchal a tak pokračoval v cestě. Možná by jsme tam pili dodnes.

                                                                                                                                                                                                                                           Kléma

 

 

 

 

10.6.2017

IVANČICE-HOSPODA VE MLEJNĚ..

Tak jsme si zase po delší době zahráli ve Vanglu. Hospoda VE MLEJNĚ opět změnila provozovatele, tak jsme byli zvědaví, co je tam nového.

Nová výmalba a nová výčepní.Pivko ze starýho Brna nás příjemně osvěžilo a na ďobku nám Gábinka připravila uzená kuřátka. Škoda, že saloon nebyl úplně plnej, ale ti co tam byli se snad bavili dobře. Vždyť jsme udali pět desek. Dohodli jsme se,že akci na podzim zopakujeme.

                                                                                                                                                                                                                                         Kléma

 

 

 

 

                                                                                                                                                           17.2.2017

MUSIC CLUB MAXIM - M.KRUMLOV + OCELOT

Aparaturu jsme do Maxima přivezli již ráno v 10 hodin, protože Tomáš se jel oddávat popíjení alkoholu na firemní chlastačku a tím pádem nám oznámil, že přijede až večer na osmou hodinu. Polil mě studený pot v domnění, že na mě vyjde role řidiče. Naštěstí se funkce pilota ujal Vladimír a já se mohl těšit na pařbu s Jindřichem a ostatními členy Ocelotu.

Svůj set jsme spustili o půl deváté a klub se začal pěkně zaplňovat. Společně s navrátivším se Tomášem jsme odehráli jednadvacet pecek a přenechali jsme minipódium kolegům z družebního souboru. Statika budovy nijak neutrpěla, protože hlasitost určovala nezvučená bicí souprava a obě kapely držely volume na uzdě. Nesmím zapomenout poděkovat Zdeňce a Martinovi za prodej našich triček, kšiltovek a CD, a tím i o zajištění financí na úhradu účtu ve výčepu, který pouze za soubor Cayman činil 1200,-Kč. Hovada!

Tímto lze akci považovat za zdařilou a oba soubory se již nyní těší na společné vystoupení v tomto klubu na podzim 2017. A co říci závěrem? Krakonoš je opravdu dobré pivo!

                                                                                                                                                                                                                                                                            Kléma

 

 

 

 

                                                                                                                                                            4.2.2017

Music club MAXIM  - Mor.Krumlov

Po lednové přestávce a poté co se Ruda navrátil z pobytu na horách,kde se oddával zimním radovánkám opět koncertujeme v MAXIMu. Ještě než se rozepíšu o samotném vystoupení nabízím pár sportovních informací. Pokud si někdo myslí, že jsme banda rokerů holdujících pouze pití zrzavé vody, šeredně se mýlí. Ruda a Vladimír jsou náruživými lyžaři! Druhý jmenovaný se dokonce jednou ztratil v Alpách. O provozování jachtinku stěžněm ke dnu ani nemluvě. Tomáš provozuje vzpírání, protože pracuje coby montér oken. Zkoušel sice namísto těžkých skleněných výplní opatřit okna lehkými polystyrénovými deskami, ale zákazníkům vadilo, že není přes okna vidět. Já a Pipek bychom také rádi sportovali. Jako správní rokeři, toužili jsme sjet si černou sjezdovku. Bylo nám však vysvětleno, že nás tam s igelitovým pytlem nacpaným senem nepustí.

A teď zpátky do Krumlova.

Protože ani jedna z plánovaných kapel /VANDEROY,SATYR/ nemohla s námi jet do MAXIMa, museli jsme sáhnout hluboko do archivu a oprášit několik osvědčených hitů.

Je to makačka hrát čtyřicet songů za večer. Club,slušně zaplněný, téměř praskal ve švech. Kapelu přijely podpořit tři automobilové osádky fans z Rouchovan a Šemíkovic. Díky! Skvělej večer, na place pod pódiem plno, skandování hovno!hovno! neznamenolo ohodnocení našeho výkonu, ale návštěvníci se dožadovali stejnojmenné skladby z naší nové desky. Čepovalo se výborné pivo Krakonoš. Zlatou perlou večera byla zpráva, že za čtrnáct dní se v MAXIMu budeme starat o zajisté bohatý kulturní zážitek spolu s kapelou OCELOT. Jak znám chlapce půjde o prověrku statiky celé budovy.

                                                                                                                                                                 Zveme na skvělý večírek - pátek 17.2.2017 CAYMAN + OCELOT                    Kléma

 

 

 

 

 

               

OPOŽDĚNÁ ŠTĚPÁNSKÁ VE ČTVRTEK 29.12.2016

Tak jsme zase po roce v JIŘICÍCH U MIROSLAVI.Stejně jako loni spolu s kapelou MOPP. Hned v úvodu se musím přiznat, že láhev kterou jsme v M.Krumlově zapoměli vypít, jsme tentokrát zapoměli už ve zkušebně, takže je stále netknutá. To ale neznamená, že jsme na akci žíznili. Díky pořádajícím hasičům jsme měli zajištěný příliv pěnivých moků po celý  večer a za to jim patří náš dík. Pořadatelé akci obohatili o menší tombolu. Výhrychtiví členové obou kapel zakoupili několik losů v domění, že jde o možnost zbohatnutí. A tak máme ve zkušebnš vedle plakátů Doro a Lemmyho ještě tři nástěnné kalendáře "HASIČI Z JIŘIC". Naše obavy z akce pořádané nezvykle ve čtvrtek se naštěstí nepotvrdily a sál byl slušně zaplněný. Dohrávali MOPP, tak jsme jim rádi skandování "nemůžou,nemůžou" přenechali. Shodli jsme se na tom, že bydlet v Jiřicích, určitě budeme volit paní starostku, protože její svíčková na smetaně je zkrátka famózní.

   ............. a termín pro rok 2017 si u nás pořadatelé zamluvili opět na 29.prosince.                                   Přejeme všem úspěšný rock 2017 !!!

 

 

 

 

26.11.2016

KAČA  2016

Přehlídka rouchovanských rockových kapel se letos konala již popáté. Opět ve spolupráci s SDH a za finanční podpory OÚ. Finance nám byly opět poníženy.

Již delší dobu neřešíme výši honorářů, ale pro upřesnění uvedu pár zajímavostí. Je to hlavně pro ty škarohlídy, kteří si myslí,že je na tuto akci věnovaná nehorentní suma.

Po zaplacení zvukaře a výdajů na tisk a výlep plakátů obdržela každá kapela 600,-Kč. To prosím, není honorář, ale cestovní výlohy. Ne všichni muzikanti jsou totiž z Rouchovan, pane starosto! Takže částka pro všechny/18 muzikantů/kapely byla nižší než je honorář pro jediného člena vyčpělých pouťových old umělců z Brna.

             Tak to jenom pár nasranejch slov na úvod.

Kdo začne? Klasická otázka na podobných akcích. Jelikož dramaturgie večera není slabá, ale není vůbec žádná a kapelám BLEEDING HEART, VANDEROY a SATYR se do úvodu nechce, nakládá si tento úkol na svá bedra  CAYMAN. O půl desáté je odhadem stovka bigbíťáků připravena na další pařbu. Připravuje se Satyr.

Proč zrovna Satyr?? Netáži se jenom já. Nebylo by vhodné dát mezi tyto dvě kapely něco peprnějšího? Tady se opět projevuje chybějící dramaturgie. Následuje B.H. kteří zrají koncert po koncertu. Zejména z basáka mě lehce padla brada. To se ovšem sál začíná již pomale vylidňovat. Počkám si, až je bubeník slavící narozeniny opatlán šlehačkovým dortem a nechávám se spolu s chotí odvézt Vladimírem domů jeho luxusním Fordem. Vanderoy tentokrát vynechávám-mám toho dneska plný kecky.

                                                                                                                                                                                                                                                                        Kléma

 

 

 

 

 

19.11.2016

MUSIC CLUB MAXIM

Moravskokrumlovský disco club přivítal zřejmě poprvé ve své hystorii heavyrockové umělce. Průběh večera nastíním v několika bodech:

1. Velikost pódia 3x3,5 metru zdobí pult se zrcadlem,určený pro DJ takzvaného pouštěče.

2.  Když mě soubor vidí s ráčnou a hasákem, přemlouvá mě, abych demontáž  pultu nechal odborníkovi.

3. Stavím si bicí soupravu na prostor asi 2x2 m a škodolibě se ptám kytaristů, kam že si postaví ty svoje maršály. Na toaletu?

4. Usedám na stoličku a přechází mě smích. Asi půl metru od mých ušních boltců se nachází ony zmíněné reproduktory. Pěkně z obou stran!

5. Páni kytaristé škodolibě otáčí volume do prava.

6. Na čepu je vynikající Krakonoš. Po pár kouscích zapínáme pod stropem zavěšenou discokouli a produkce začíná.

7. Návštěvníci se baví  a křepčí jak na nás, tak na MOPP,  s kterým hrajeme na střídačku. Podporují nás fans z Rouchovan. Myslím si, že Mates, Konvička, Banys a Forejt byli s naší produkcí spokojeni. Za odměnu jsme jim zahráli song "Hovno".

8. Bohužel akce měla i svou stinnou stránku. Láhev, kterou jsme dostali na křtu od MOPPů a chtěli jsme ji s nimi v Maximu vypít jsme domů přivezli netknutou.

                                  Tak snad příště,třeba v prosinci v Jiřicích.

                                                                                                                                                       Kléma

 

 

 

 

                                                

22.10.2016

A MÁME TO ZA SEBOU....25let.../no a co?/ 

Je po oslavách. Na této akci rozhodně netrpěl ani jeden roker, a ze zúčastněných nebylo nikomu špatně z toho, že by pil nějaké nealkoholické nápoje. Pivečko i gulášek bylo výborné,zato bych chtěl jménem učinkujících umělců poděkovat zejména pořadatelům ve výčepu. Slušně zaplněná rouchovanská sokolovna přivítala po dlouhých devíti letech kapelu OCELOT a ta opět dokázala, že na pročištění ušních zvukovodů je nejlepší přípravek - MARSHALL. CAYMAN zavzpomínal spolu s hosty P. Kunčíkem a P. Novotným a v současné sestavě představil songy z nové desky"BYL TO PIVNÍ PES".

Kapela VANDEROY zahrála svůj set standartně dobře a o závěrečnou pařbu se postarali MOPP. Díky patří všem kapelám  a ŠAKALOVI s CH-RECORDS za to, že nám pokřtili desku. Zvláštní dík chlapcům z kapely MOPP za láhev kořalky, kterou s nimi vypijeme na akci v MUSIC CLUB MAXIM-M.KRUMLOV v sobotu 19.11.

Takže půjde zase o pěkný večírek,na který samozřejmě všechny zveme.

                                                                                                                    Kléma

 

                                                                                                                            25 let v prdeli

                        

                           Často býváme dotazováni ohledně programu 22.10. v Rouchovanech.

                                                                   Pravděpodobně:

                            19.30. CAYMAN -sestava z r. 1996

                            20.30. VANDEROY

                                                       21.30. OCELOT

                           22.30. CAYMAN 2016  +  křest desky

                           24.00. MOPP

 

 

 

 

JE NÁM 25

Letí to,letí.Kapela letos slaví 25 let od založení.Na tuto  oslavu, která se bude konat 22.října v Rouchovanech se pilně připravuje. Probíhají zejména práce na nové desce.

Bohužel ze zdravotních důvodů bubeníka kapela pozastavila koncertní činnost min. do října 2016. Křest nové desky stejně jako společné koncertování se spřátelenými soubory OCELOT, MOPP, VANDEROY si kapela nenechá ujít.

                                                  CAYMAN 25 let:   ROUCHOVANY-sokolovna 22.10.2016

                              

 

16.6. 2012

JEMNICE-BARCHAN

Tak,neuběhlo ani patnáct let a CAYMAN vyráží opět na Barchan. Vůbec mu nevadí, že nehraje např. v Rouchovanech nebo jinde na tzv. lidové veselici.

Jemnickou akci hodnotí heavy-beer-rockový krokodýl takto: Střízlivým odhadem více než tisíc lidí kteří již po druhé skladbě  křepčili pod pódiem, čepovaná Plzeň, vynikající dančí klobása /samozřejmě na grilu/, ale to nejpodstatnější-super zvuk,super světla,super monitor,super zvukaři  a to  všechno díky smrtící aparatuře o výkonu  24 000W. V neposlední řadě CAYMAN děkuje pořadateli za pozvání a snad příští rok opět v Jemnici na shledanou./někteří možná dříve/

 

         

TOPlist